W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Rootkit - jak się pozbyć?

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Xenon
    Perwers
    • Feb 2009
    • 1112

    Rootkit - jak się pozbyć?

    Od wczoraj podczas używania Internet Explorera po paru minutach od uruchomienia wyłącza mi się monitor. Prawdopodobnie coś wrednego zainfekowało mój komputer jednak antywirusy nic nie wykrywają. Co z tym fantem zrobić? Jest jakiś darmowy program do usuwania tego cholerstwa?
    A może po prostu będę... lamusę!
  • Holy inquisitor
    Erotoman
    • Aug 2009
    • 756

    #2
    Avast, arcaclean - darmowe i wiele innych w wersji trial np fsecure dosyć dobry.

    Skomentuj

    • Xenon
      Perwers
      • Feb 2009
      • 1112

      #3
      Podziękował.
      A może po prostu będę... lamusę!

      Skomentuj

      • Raine
        Administrator
        • Feb 2005
        • 5252

        #4
        Cwshredder albo DrWeb CureIt. Ewentualnie Spybot.

        To truly love someone is to strive for reconquering what has already been conquered.




        Regulamin Forum.

        Skomentuj

        • Yoshua
          Perwers
          • Mar 2007
          • 1374

          #5
          wy******* to gówno jakim jest IE
          " - Fajny masz korek od wanny.
          - Taki tam...
          - ...Ale gra empetrójki"

          Skomentuj

          • Holy inquisitor
            Erotoman
            • Aug 2009
            • 756

            #6
            Napisał Yoshua
            wy******* to gówno jakim jest IE
            To nic nie da. Ostatnio na firefoxsie też pare razy robale mnie naszły.

            Skomentuj

            • Raine
              Administrator
              • Feb 2005
              • 5252

              #7
              Spybot ma jako dodatek takie małe coś, co się wabi "TeaTimer" - to taki malutki acz sympatyczny dodatek, który może Wam się bardzo przydać.

              Programik (malutki) działa sobie w tle i monituje zachowanie programów na kompie. W wypadku jeśli coś będzie chciało zapisać się w rejestrze lub dokonać w nim jakichś zmian, zostaniecie o tym powiadomieni.

              To tak w ramach sugestii, dla tych którym obce są firewalle (same "gołe" antywirusy często akceptują takie niepożądane zachowania ze strony małych szkodników).

              To truly love someone is to strive for reconquering what has already been conquered.




              Regulamin Forum.

              Skomentuj

              • Frodo Baggins
                Perwers

                Wspomógł BT
                • Feb 2009
                • 1174

                #8
                no dobra, ale programy wymienione powyżej to raczej nie wywalą tego co już mu wsiadło na dysk. prędzej nawet to "coś" zablokuje poprawną instalację któregoś z tych programów.

                ComboFix - najnowsze wersje są już dość bezpieczne w użytkowaniu, bo wcześniejsze były naprawdę spacerem po cienkim lodzie.

                Skomentuj

                • Raine
                  Administrator
                  • Feb 2005
                  • 5252

                  #9
                  Spybot ma opcję skanowania po restarcie - odpala się zanim jeszcze Windows się uruchomi, to tak BTW. A przecież może dorwać wersję portable, której nie trzeba instalować

                  To truly love someone is to strive for reconquering what has already been conquered.




                  Regulamin Forum.

                  Skomentuj

                  • despero
                    Świętoszek
                    • Nov 2009
                    • 7

                    #10
                    Napisał sister_lu
                    Podejrzewam, że też mnie to dopadło. Mam firefoxa i przy czytaniu wczoraj na bt tematu niejakiego despero nastąpił atak robali. Komputer sam mi się resetował co pół godziny.
                    jak to mojego?? ja mam kaspersky i nic mi nie wykrywa. Zawsze jak cos podejrzanego widze wysylam do supportu i oni sprawdzaja, wiec o ktory temat chodzi dokladnie, bo troche sie boje z tymze u mnie na kompie raczej czysto.

                    @edit

                    jedyne co to wklejalem link do zdjecia jakiejs laski, bo chcialem wiedziec jak sie nazywa. To tylko link, bez klikniecia obrazku sie nie zobaczy, ale watpie ze to to, bo na tej stronce bylem wiele razy. Dziwna sprawa, zwlaszcza ze ja tylko pisze, sam tekst.
                    0statnio edytowany przez despero; 17-11-09, 21:07.

                    Skomentuj

                    • Holy inquisitor
                      Erotoman
                      • Aug 2009
                      • 756

                      #11
                      Robale pchają się do kompa nawet jak się netu nie przegląda. Wystarczy, że komputer do sieci podłączony.

                      Skomentuj

                      • anduk
                        Koci administrator
                        • Jan 2007
                        • 3901

                        #12
                        SpyBot, HijackThis!, dobry antywirus np. trial NOD32, jakiś cleaner rejestru...
                        If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat.

                        Skomentuj

                        • Xenon
                          Perwers
                          • Feb 2009
                          • 1112

                          #13
                          Problem ustał, ale niestety powrócił i matryca laptopa wyłącza mi się w nieregularnych odstępach czasu (momentami co 20 sek.) a konkretniej zaciemnia mi się. Widzę okna i ich treść, ale na tyle słabo, że jest to zupełnie nieczytelne.
                          Przeskanowałem dysk kilka razy za pomocą: arcacleana, SpyBota oraz ComboFixa i dalej jest to samo. Czyżby to był problem z zasilaniem?
                          A może po prostu będę... lamusę!

                          Skomentuj

                          • Holy inquisitor
                            Erotoman
                            • Aug 2009
                            • 756

                            #14
                            najprawdopodobniej problem ze świetlówką lub z jakimś innym badziewiem, też tak miałem i wymiana świetlówki pomogła.
                            Może też być konwerter matrycy.

                            Znaczy z lapkiem do serwisu - naprawa jakieś 300-400 PLN, chyba, że masz jakiegoś znajomego co się tym trudni.
                            0statnio edytowany przez Holy inquisitor; 20-11-09, 01:52. Powód: bo tak i już

                            Skomentuj

                            • Ms.Madzia
                              Erotoman
                              • Jan 2006
                              • 459

                              #15
                              A, że tak zapytam jaki laptop? Czyżby Siemens Fujitsu?
                              Zdrowy grzech jest zawsze lepszy od niezdrowej cnoty..

                              Skomentuj

                              Working...