W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Obrzezanie mężczyzn

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jankes57
    Świntuszek
    • Mar 2009
    • 60

    #76
    Kucyper jesteś wielki

    uspokoiłeś mnie. myślałem ze jestem no 'jedyny' z 'takim'. a tu widzę, że to normalne

    Skomentuj

    • Kucyper
      Seksualnie Niewyżyty
      • Feb 2009
      • 342

      #77
      Napisał _mike
      Kucyper z całym szacunkiem, ale jak czytam ten wątek i Twoje wypowiedzi to Ty chyba nie możesz spać po nocach z tego powodu...
      A co źle coś pisze, podaje nieprawdę ?
      Śmierć, kutas i zniszczenie !!!

      Skomentuj

      • _mike
        Banned
        • Aug 2007
        • 820

        #78
        Nie o to chodzi. Po prostu to każdego sprawa czy jest obrzezany czy nie, jednemu z tym dobrze a Ty od razu wyglaszasz teorie jaka to głupota. Więcej luzu, martw się tylko o swojego, bo troche za bardzo przeżywasz ten temat.

        Skomentuj

        • Kucyper
          Seksualnie Niewyżyty
          • Feb 2009
          • 342

          #79
          Mike, może cie to zdziwi ale uważam, że to indywidulna sprawa. Jeśli jest ci z tym dobrze to twoja sprawa !!
          Natomiast jestem przeciwnikiem naruszania dzieci i noworodków, nie ważne czy to powody religijne czy inne - to normalne okaleczenie (pomijam jakieś komplikacje w czasie rozwoju). To w myśl prawa czyn zabroniony, po części rozbój, powodowanie trwałego uszkodzenia ciała, po części wręcz gwał czy nawet naruszanie zwykłej intymności !! Każdy ma mieć prawo do wyboru. Niech sam decyduje co chce ze sobą zrobić.
          Prawo Karne i Prawo Cywilne - poczytaj sobie sporo tam tego...
          0statnio edytowany przez Kucyper; 08-05-09, 19:59.
          Śmierć, kutas i zniszczenie !!!

          Skomentuj

          • _mike
            Banned
            • Aug 2007
            • 820

            #80
            jeśli jest taka KONIECZNOŚĆ u dzieci to się obrzeza, bo jak dorosną do podjęcia samowolnej decyzji to może być już za późno i niektóre zmiany nieodwracalne.

            Skomentuj

            • Kucyper
              Seksualnie Niewyżyty
              • Feb 2009
              • 342

              #81
              ..pomijam jakieś komplikacje w czasie rozwoju...
              Przecież to napisałem
              Śmierć, kutas i zniszczenie !!!

              Skomentuj

              • _mike
                Banned
                • Aug 2007
                • 820

                #82
                To nie wiem po co dalej się tak ekscytujesz tematem.

                Skomentuj

                • Kucyper
                  Seksualnie Niewyżyty
                  • Feb 2009
                  • 342

                  #83
                  Każdy ma jakiś swój "ulubiony"
                  Śmierć, kutas i zniszczenie !!!

                  Skomentuj

                  • totgeliebt
                    Seksualnie Niewyżyty
                    • Feb 2007
                    • 263

                    #84
                    ja dodam, że penis obrzezany mi się o wiele bardziej podoba. Jakoś estetyczniej wygląda.

                    Skomentuj

                    • Alfio
                      Świntuszek
                      • Feb 2009
                      • 80

                      #85
                      Estetyka to kwestia gustu. Czy dla estetyki dałabyś się na przykład ogolić na głowie do zera, bo komuś tak się podoba? Ale to drobiazg. Najważniejsza jest kwestia OKALECZENIA CZŁOWIEKA. Pamiętaj, że są kraje, w których z powodów religijnych wycina się kobietom łechtaczkę, a potem zaszywa pochwę. Może to jest estetyczne według ciebie? Komuś to się tam na pewno podoba,skoro to robią nagminnie. Czy to pochwalasz?

                      Skomentuj

                      • awm
                        Świntuszek
                        • Oct 2005
                        • 73

                        #86
                        ja tam nie dałbym krzywdy zrobić mojemu wacusiowi jest taki śliczniusi że nie musze go tuningować <lol> ...

                        Skomentuj

                        • brettano
                          Świętoszek
                          • May 2009
                          • 3

                          #87
                          Czytam ten wątek i nie mogę uwierzyć w to co widzę. Martwią wypowiedzi kobiet, które najchętniej by wszystkich mężczyzn obrzezały. To oczywiste, że wynika to z braku edukacji zwłaszcza podstaw anatomii. Obrzezanie kobiet jest według nich łamaniem praw kobiet, natomiast mężczyzn jest tylko drobnym zabiegiem, co za bzdura. Podczas gdy na świecie spada odetek tego zboczenia u nas jakoś próbuje się go jakoś rozpopularyzować. Pokazuje się badania przeprowadzone w dwóch krajach trzeciego świata, jedynych gdzie wyniki były na rękę „badaczom”. I nigdzie indziej nie chcą się potwierdzić. Swojego synka nie dam tknąć !!

                          Skomentuj

                          • Kucyper
                            Seksualnie Niewyżyty
                            • Feb 2009
                            • 342

                            #88
                            Brettano, nie panikuj kobiety w cale nie są żadnymi zwolenniczkami obrzezania. Oczywiście znajdą się jakieś szczególnie krzykliwe. Ale krowa, która dużo wyje mało mleka daje ..
                            Wierz mi, że ogromna większość jest przeciwko. Jednocześnie wcale nie są zbyt zainteresowane tym tematem (jak widać tutaj). Raczej dla nich jest to wyłącznie sprawa męska.
                            Co do obrzezania kobiet i mężczyzn to łamanie praw człowieka w jednakowym stopniu.
                            Czy u nas promuje się obrzezanie ? Nie słyszałem. Oczywiście można powiedzieć sporo mężczyzn tutaj jest obrzezanych (z różnych powodów). Ale sprawa dotyczy około 125.000-250.000 mężczyn w różnym przedziale wiekowym. Liczba może imponująca, ale w stosunku do 19 milionów, to nie wiele.
                            W świecie spada odsetek obrzezania? Oczywiście w ostatnich latach notuje się ogromny spadek. W Australii, Kanadzie obecnie bardzo rzadko wykonywane a jeszcze 50 lat temu 90% noworodków było okaleczonych. Myśle, ze to kwestia mody która powoli mija. Podobnie było w XVII i XVIII wieku gdy równie popularna była kastracja chłopców by ci później śpiewali w operach (Farinelli). W tedy też różnie uzasadniano zalety zabiegu. I się skończyło z obrzezaniem będzie podobnie.
                            Piszę jeszcze raz nie panikuj !! Nikt nie będzie gonił ze skalpelem za Twoim synkiem a jeśli już to twój sprzeciw zakończy sprawę
                            0statnio edytowany przez Kucyper; 07-07-09, 19:46. Powód: bląd
                            Śmierć, kutas i zniszczenie !!!

                            Skomentuj

                            • totgeliebt
                              Seksualnie Niewyżyty
                              • Feb 2007
                              • 263

                              #89
                              Napisał Alfio
                              Estetyka to kwestia gustu. Czy dla estetyki dałabyś się na przykład ogolić na głowie do zera, bo komuś tak się podoba? Ale to drobiazg. Najważniejsza jest kwestia OKALECZENIA CZŁOWIEKA. Pamiętaj, że są kraje, w których z powodów religijnych wycina się kobietom łechtaczkę, a potem zaszywa pochwę. Może to jest estetyczne według ciebie? Komuś to się tam na pewno podoba,skoro to robią nagminnie. Czy to pochwalasz?
                              Obrzezanie mężczyzn nie jest okaleczaniem bo nie przeszkadza w żadnych czynnościach, niektórym pomaga, obrzezanie stosuje się również jako leczenie stulejki.
                              Obrzezanie kobiet to zupełnie inna sprawa, uzupełnij swoją wiedzę.
                              I nie, nie jestem za obrzezaniem każdego, ale Ci którym to się nie podoba powinni zamknąć japy bo to nie ich siusiaki. Tak jak niektórzy chrzczą swoje dzieci-też powinni czekać aż dziecko samo dorosnie do tego aż zdecyduje, że chce należeć do kościoła? Przecież to też narzucanie czegoś, w tym wypadku poglądów.

                              edit:
                              Napisał Kucyper
                              Masz, tylko jest naturalnie krótki. Jak masz więzadło to nie ma wątpliwości, że nie byłeś obrzezany. W czasie obrzezania więzdło jest zawsze usuwane lub niszczone !!
                              Ps ja mam CI6
                              mój chłopak jest obrzezany, a ma więzadło. więc nie zawsze.
                              0statnio edytowany przez totgeliebt; 26-05-09, 01:56.

                              Skomentuj

                              • Kucyper
                                Seksualnie Niewyżyty
                                • Feb 2009
                                • 342

                                #90
                                mój chłopak jest obrzezany, a ma więzadło. więc nie zawsze.
                                Ma szczątki więzadła a to różnica.http://www.penis.com.pl/penis__funkc...ka/#Wedzidelko poczytaj o to mi chodziło.
                                Obrzezanie bez uzasadnienia medycznego jest okaleczeniem może być jednak uzasadnione (np. bardzo zaawansowanej stulejki gdy nie ma innej drogi leczenia).
                                Obrzezanie mężczyzn nie jest okaleczaniem bo nie przeszkadza w żadnych czynnościach, niektórym pomaga, obrzezanie stosuje się również jako leczenie stulejki.
                                Obrzezanie kobiet to zupełnie inna sprawa, uzupełnij swoją wiedzę.
                                Napletek posiada 2/3 receptorów odpiedzialnych za odbiór doznań seksualnch. I tu nie masz racji !! Wykonywany bez uzasadnienia jest takim samym świństwem .
                                Ty też uzupełnij swoją wiedze bo braki masz spore. Alfino ma racje !!
                                0statnio edytowany przez Kucyper; 26-05-09, 03:05.
                                Śmierć, kutas i zniszczenie !!!

                                Skomentuj

                                Working...