Ciąża pomimo miesiączki

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Paveu
    Świętoszek
    • Apr 2009
    • 12

    Ciąża pomimo miesiączki

    Ot, ciekawość. Czy jest możliwość, by pomimo wystąpienia miesiączki (normalnej, spóźnionej, obfitej, czy innej) kobieta była w ciąży? Chodzi mi oczywiście o te pierwsze dni "po". Z góry dzięki za odpowiedź
  • _mike
    Banned
    • Aug 2007
    • 820

    #2
    Możliwość jest zawsze, kobieta może zajść w każdym momencie cyklu. Podobno, tak mnie uczyli...

    Skomentuj

    • red_painterka
      Perwers
      • Sep 2009
      • 997

      #3
      Wtedy to już nie "okres" a plamienia, mylone z miesiączką.
      Nie masz co robić? Zrób pieniądze!

      Ignorance is bliss.

      Skomentuj

      • Bujda
        Erotoman
        • Feb 2009
        • 725

        #4
        Kobieta nie może zajść w każdym momencie cyklu tylko podczas dni płodnych, które niekoniecznie mogą przypaść tak jak zazwyczaj.
        Od dłuższego czasu zastanawia mnie jak bardzo te plamienia przypominają krwawienie miesiączkowe.
        Komm doch bitte, bitte, bitte, noch ein bisschen näher…

        Skomentuj

        • red_painterka
          Perwers
          • Sep 2009
          • 997

          #5
          Brawa za precyzję, Bujda

          Ogólnie miesiączka to skomplikowana sprawa do analizy, gdyż można powiedzieć, że jednocześnie jest i nie jest naturalnym zjawiskiem.
          Przykład: miesiączka bardziej obfita niż zwykle, występująca z opóźnieniem może być po prostu objawem wczesnego poronienia.
          A jak jest z tymi plamieniami? Warto poszukać na forach ginekologicznych.
          Nie masz co robić? Zrób pieniądze!

          Ignorance is bliss.

          Skomentuj

          • Maoam
            Erotoman
            • Feb 2009
            • 714

            #6
            Plamienie/krwawienie, które nie jest miesiączką, pojawiające się, gdy zaszło się w ciążę, może wystąpić mniej więcej wtedy, kiedy przewidywany jest termin okresu, ale różni się od niego. Na przykład jest mniej obfite, trwa krócej, jeden, dwa, czy trzy dni. Można więc podejrzewać, że to nie okres, jeśli odczuwa się jakąś różnicę.
            Już w ostatni por skóry tak dawno mi wniknąłeś
            Że nie wierzę, iż kiedyś jeszcze nie być tam mogłeś
            I choć nie wierzę by mógł być ktoś bardziej otwarty
            Dla Ciebie niż ja jestem, zrób coś, otwórz mnie, rozbierz...

            Skomentuj

            • Paveu
              Świętoszek
              • Apr 2009
              • 12

              #7
              Czy te plamienia występują w miarę regularnie ( w okolicach spodziewanej miesiączki ) czy są to raczej nieprzewidywalne wyjątki podczas trwania ciąży?
              Przyznam, że zainteresował mnie ten temat, gdyż większość facetów nie wie, że to nawet możliwe. Także dzięki za informacje

              Skomentuj

              • Herbi
                Świętoszek
                • Jul 2010
                • 4

                #8
                Oczywiście że jest możliwe czego sama jestem przykładem... Jestem obecnie w 11 tygodniu. A dowiedziałam się dopiero w 7 właśnie dlatego że miałam normalną miesiączkę 5 dniową i obfitą jak zwykle. Miesiąc później czekałam na kolejną i niczego typy ciążą się nie spodziewałam bo jak zwykle miałam objawy PMS i tak sobie czekam a okresu brak, więc zrobiłam test id od razu wyszły 2 Kreski. Trafiłam do lekarza no i wyszło że zaszłam w ciążę 5 dni przed ostatnią miesiączką. Zresztą tak też wynikało z sytuacji i moich obliczeń. Lekarz powiedział że nie rozumie dlaczego my kobiety zawsze myślimy że jak jest okres to na 100% nie ma ciąży. Powiedział że w ostatnich latach często się tak zdaża że kobieta ma jeszcze normalny okres. Np moja koleżanka miała aż do 4 miesiąca.Ja na szczęście miałam tylko jeden... Na szczęście okazało się że mi i dzidziusiowi nic nie jest więc czekamy na rozwiązanie =)Mam nadzieję ze dotrwamy bez przeszkód.

                A i właśnie. Wtedy lekarze nie nazywają tego krwawieniem miesiączkowym lecz plamieniem. Aczkolwiek te plamienie bardzo przypomina normalną miesiączkę dlatego ja tak to nazywam...
                Last edited by sister_lu; 30-07-10, 11:01.

                Skomentuj

                • Maoam
                  Erotoman
                  • Feb 2009
                  • 714

                  #9
                  Herbi, zaskoczyłaś mnie, niemiło. Z tego co mi było wiadomo, to to plamienie jednak różni się od miesiączki. A w tej sytuacji... nie można byłoby być nigdy pewnym, czy się nie jest w ciąży. Co z kobietami, które piją alkohol, palą papierosy w ciąży, bo wcale się jej nie spodziewają...? To bardzo niepokojące.
                  Już w ostatni por skóry tak dawno mi wniknąłeś
                  Że nie wierzę, iż kiedyś jeszcze nie być tam mogłeś
                  I choć nie wierzę by mógł być ktoś bardziej otwarty
                  Dla Ciebie niż ja jestem, zrób coś, otwórz mnie, rozbierz...

                  Skomentuj

                  • Herbi
                    Świętoszek
                    • Jul 2010
                    • 4

                    #10
                    Słyszałam opinię że kobiety w wieku rozrodczym w ogóle nie powinny spożywać alkoholu bo bardzo często dochodzi do sytuacji że kobieta już jest w ciąży a jeszcze o tym nie wie i nadal prowadzi ,,normalny'' tryb życia.
                    Ja osobiście nie palę, ale już będąc w ciąży a nie wiedząc o tym zdarzyło się że wypiłam troszkę winka i ze 2 razy po dwa piwka. Troszkę mnie to martwi ale mam nadzieję że będzie w porządku. W ogóle rozmawiałam też z koleżankami na ten temat i im też się zdarzyło ale było ok na szczęście. Odkąd się dowiedziałam o ciąży to już nawet grama alkoholu nie tknę, choć ostatnio na urodzinach proponowali mi małą lampeczkę czerwonego wina - że niby dobre dla mnie na krew teraz. Ale powiedziałam stanowcze Nie... Martwię sie o swoje maleństwo i chcę dla niego jak najlepiej =)

                    Skomentuj

                    • red_painterka
                      Perwers
                      • Sep 2009
                      • 997

                      #11
                      Napisał Herbi
                      Powiedział że w ostatnich latach często się tak zdaża że kobieta ma jeszcze normalny okres.

                      Wtedy lekarze nie nazywają tego krwawieniem miesiączkowym lecz plamieniem. Aczkolwiek te plamienie bardzo przypomina normalną miesiączkę dlatego ja tak to nazywam...
                      Jak to wyjaśnić? Czyli może być tak, że do x miesiąca występuje cykl maciczny? A co z hormonami? Po prostu ciekawi mnie temat od strony medycznej.
                      Nie masz co robić? Zrób pieniądze!

                      Ignorance is bliss.

                      Skomentuj

                      • Maoam
                        Erotoman
                        • Feb 2009
                        • 714

                        #12
                        Herbi, mało prawdopodobne, że większość kobiet w wieku rozrodczym zdecyduje się na całkowite zrezygnowanie z alkoholu i nie wypije nawet piwa na imprezie. Jednocześnie jest to niepokojące, że można jakiś czas w ogóle nie wiedzieć o ciąży...

                        Tak z ciekawości, plamienie miałaś naprawdę tej samej długości, tak samo obfite, tak samo bolesne, jak zawsze okres?
                        Już w ostatni por skóry tak dawno mi wniknąłeś
                        Że nie wierzę, iż kiedyś jeszcze nie być tam mogłeś
                        I choć nie wierzę by mógł być ktoś bardziej otwarty
                        Dla Ciebie niż ja jestem, zrób coś, otwórz mnie, rozbierz...

                        Skomentuj

                        • Herbi
                          Świętoszek
                          • Jul 2010
                          • 4

                          #13
                          No chyba raczej mało która zrezygnuje z picia w wieku rozrodczym ale widać to by było najbezpieczniejsze wyjście...0% ryzyka.

                          Co do niewiedzy o fakcie że jest się w ciąży to faktycznie martwiące ale skąd wiedzieć jeśli nie ma żadnych objawów. Trzeba by chyba co chwilę robić testy ciążowe. Wiem że większość kobiet orientuję się w około 4 tygodniu. Ja akurat później bo zmylił mnie ten okres.

                          Plamienie było tak samo obfite i długie jak zwykle jednak zastanawiało mnie czemu nie boli mnie brzuch... a wcześniej zawsze wcinałam No-S** i starałam się przeleżeć bo tak mnie bolało.... Tylko że wtedy pomyślałam sobie że po prostu mi te dolegliwości przeszły i już...

                          Skomentuj

                          • Maoam
                            Erotoman
                            • Feb 2009
                            • 714

                            #14
                            Rozumiem, czyli jednak pewna różnica była. Podobno właśnie często jest to brak bólu. Tak czy inaczej, różnica jest zauważalna, można jednak nie wziąć jej pod uwagę, tak jak w Twoim przypadku.
                            Już w ostatni por skóry tak dawno mi wniknąłeś
                            Że nie wierzę, iż kiedyś jeszcze nie być tam mogłeś
                            I choć nie wierzę by mógł być ktoś bardziej otwarty
                            Dla Ciebie niż ja jestem, zrób coś, otwórz mnie, rozbierz...

                            Skomentuj

                            • smothero

                              #15
                              Pytanie-okres

                              (Na wstepie przepraszam za interpunkcje ale nie mam polskiej klawiatury) Czy jesli po stosunku seksualnym kobieta dostanie okresu to swiadczy o tym ze juz nie bedzie w ciazy? Czy dopiero nastepny okres o czyms swiadczy?

                              Skomentuj

                              Working...