Jak się odbywa/odbywała lekcja religii w waszych szkołach...!?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adri
    Świętoszek
    • Apr 2007
    • 32

    Jak się odbywa/odbywała lekcja religii w waszych szkołach...!?

    Pytanie nasuneło się z tego powodu iż u mnie w szkole lekcja religii odbywa sie tak:
    1.modlitwa
    2.zapisanie tematu
    3.zapisanie notatki
    3.ewentualna klasówka

    Jakie tematy są lub były poruszane na waszych lekcjach religii.. moim zdaniem powinny być takie tematy etyczne bardziej a nie wykłady z teologii jakie zakonnica wykłada w mojej szkole... tyle jest tematów które powinny być poruszane na religii skoro w szkole niema etyki... prosze o wypowiedź i ewentualne podanie miejscowości szkoły... tenx...
  • Abegan
    Erotoman
    • Sep 2006
    • 591

    #2
    W wielu szkołach do wyboru jest etyka lub religia.

    U mnie lekcje religii wyglądały dość oryginalnie: pytaliśmy o co chcieliśmy (głównie seks) a katecheta się dwoił i troił żeby nam wytłumaczyć jak do tego Pismo Święte podchodzi.

    Pecha miał... bo PŚ znam prawie na pamięć - upierdliwy byłem
    Abegan

    Skomentuj

    • adri
      Świętoszek
      • Apr 2007
      • 32

      #3
      Ciesz się że niemiałeś religii z zakonnicą.... :/

      Skomentuj

      • Abegan
        Erotoman
        • Sep 2006
        • 591

        #4
        Napisał adri
        Ciesz się że niemiałeś religii z zakonnicą.... :/
        "Nie miałeś" - nadal masz z tym problem

        A już na marginesie... Ileś lat byłem ministrantem, ileś lat uczyłem się religii jeszcze w kościele (TY tych czasów nie pamiętasz)

        Tam to zakonnic było aż za dużo - szkoda, że niektóre ładne i seksowne... więc grzeszyłem myślą i uczynkiem
        Abegan

        Skomentuj

        • tjeN
          Seksualnie Niewyżyty
          • Jul 2005
          • 201

          #5
          U mnie to:

          1. Modlitwa na odwal
          2. Rozmowa o wszystkim
          3. Modlitwa na odwal

          Ogólnie to ksiądz nie jest zły tylko jak moim zdaniem każdy ksiądz zawsze mówi to samo i można jego odpowiedz z góry założyć.

          Skomentuj

          • adri
            Świętoszek
            • Apr 2007
            • 32

            #6
            Napisał Abegan
            "Nie miałeś" - nadal masz z tym problem

            A już na marginesie... Ileś lat byłem ministrantem, ileś lat uczyłem się religii jeszcze w kościele (TY tych czasów nie pamiętasz)

            Tam to zakonnic było aż za dużo - szkoda, że niektóre ładne i seksowne... więc grzeszyłem myślą i uczynkiem

            i znowu odzywa sie stereotyp że ministranci to jednak niezłe "ziółka" mieć takie myśli o zakonnicach... ja tam w zakonnicach nic seksownego niewidze czarny chabit do ziemi tylko twarz widać...! sam znam całe pismo święte mam dużo znajomych księży i katachetek ale bez przesady...! teologie będe mieć na studiach jak zachce mi sie to studiować...!

            Skomentuj

            • Abegan
              Erotoman
              • Sep 2006
              • 591

              #7
              Napisał adri
              i znowu odzywa sie stereotyp że ministranci to jednak niezłe "ziółka" mieć takie myśli o zakonnicach... ja tam w zakonnicach nic seksownego niewidze czarny chabit do ziemi tylko twarz widać...! sam znam całe pismo święte mam dużo znajomych księży i katachetek ale bez przesady...! teologie będe mieć na studiach jak zachce mi sie to studiować...!
              Stary, zakonnica to też kobieta. Jak się ją często widzi (i to "w cywilu" na plebanii... One nie chodzą ciągle w "służbowych ciuchach") będąc nastolatkiem... to myśli różne mogą być. Nic złego, moim zdaniem. Zdrowa reakcja nastoletniego "męskiego" organizmu. Dziś mnie to nie "rusza".
              Abegan

              Skomentuj

              • adri
                Świętoszek
                • Apr 2007
                • 32

                #8
                ja tam nic w zakonnicy fajnego nie widze i nie widziałem...moim zdaniem zakonnica powinna uczyć małe dzieci w podstawówce.... i nic więcej... a co do tego czy jest kobietą bym się wspierał;p

                Skomentuj

                • Abegan
                  Erotoman
                  • Sep 2006
                  • 591

                  #9
                  Napisał adri
                  ja tam nic w zakonnicy fajnego nie widze i nie widziałem...moim zdaniem zakonnica powinna uczyć małe dzieci w podstawówce.... i nic więcej... a co do tego czy jest kobietą bym się wspierał;p
                  Dorośniesz to zaczniesz zauważać, że baba to baba
                  Abegan

                  Skomentuj

                  • adri
                    Świętoszek
                    • Apr 2007
                    • 32

                    #10
                    Napisał Abegan
                    Dorośniesz to zaczniesz zauważać, że baba to baba
                    hahahah wybacz niemam lat 10 i rozróżniam płeć ludzi....jednak zakonnica nigdy niebedzie kobietą... prawdziwą kobietą... to jest moje zdanie i go nie zmienie...

                    Skomentuj

                    • Abegan
                      Erotoman
                      • Sep 2006
                      • 591

                      #11
                      Napisał adri
                      hahahah wybacz niemam lat 10 i rozróżniam płeć ludzi....jednak zakonnica nigdy niebedzie kobietą... prawdziwą kobietą... to jest moje zdanie i go nie zmienie...
                      1. "Nie zmienię". Już Ci zwracałem parę razy uwagę na to, że czasowniki z "nie" piszemy rozdzielnie. Naucz się wreszcie dziecko drogie.

                      2. Ponawiam: "dorośniesz to zaczniesz dostrzegać". Póki co dzieciak jesteś.
                      Abegan

                      Skomentuj

                      • adri
                        Świętoszek
                        • Apr 2007
                        • 32

                        #12
                        dobrze tatusiu bede pamiętać na przyszłośc hahah mam wrażenie że te odpowiedzi(bo ciężko nazwać to rozmową) są pisane przez kogoś dużo młodszego a, tylko podającego się za 30-latka... z resztą nierozumiem czego szuka dorosły ustatkowany facet na Forum Erotycznym...cóż róbta co chceta...

                        Skomentuj

                        • Abegan
                          Erotoman
                          • Sep 2006
                          • 591

                          #13
                          Napisał adri
                          dobrze tatusiu bede pamiętać na przyszłośc hahah mam wrażenie że te odpowiedzi(bo ciężko nazwać to rozmową) są pisane przez kogoś dużo młodszego a, tylko podającego się za 30-latka... z resztą nierozumiem czego szuka dorosły ustatkowany facet na Forum Erotycznym...cóż róbta co chceta...
                          Kolejny raz powtórzę: "Dorośniesz to zrozumiesz".

                          Ja tu szukam ludzi do dyskusji na tematy erotyczne, Ty szukasz podniety. Tym się różnimy. Ja jestem dojrzały, mam żonę, od niedawna dwóch cudownych synków - Ty dopiero poznajesz świat seksu.

                          "Tatusiu" dla mnie nie jest obelgą - jestem strasznie dumny, że mam dwóch synków Serio!

                          PS: "Nie rozumiem" a nie "nierozumiem". Nadal nie czaisz dzieciaku...

                          PPS. No "niestety" mam te 31 lat Ups! będę je miał skończone za miesiąc!
                          Abegan

                          Skomentuj

                          • adri
                            Świętoszek
                            • Apr 2007
                            • 32

                            #14
                            szukasz ludzi do dyskusji na tematy erotyczne to pisz w dziale sex..!

                            a z resztą nie możesz wiedzieć czego szukam... jak widze że różni nas nie aż tak dużo lat jednak widać jak sie ludzie zmieniają niektórzy zostali w XX wieku inni już weszli w XXI wiek.....

                            Skomentuj

                            • Abegan
                              Erotoman
                              • Sep 2006
                              • 591

                              #15
                              Napisał adri
                              szukasz ludzi do dyskusji na tematy erotyczne to pisz w dziale sex..!

                              a z resztą nie możesz wiedzieć czego szukam... jak widze że różni nas nie aż tak dużo lat jednak widać jak sie ludzie zmieniają niektórzy zostali w XX wieku inni już weszli w XXI wiek.....
                              A Ty to niby ten XXI wiek? Hahahaha... bez urazy

                              I nie mów mi, proszę, gdzie mam pisać. Nie tacy mi tu próbowali nakazywać co i gdzie mam pisać - po konkretnej wymianie zdań spasowali.

                              Myślę, że koniec tej wymiany myśli z dzieciakiem. Zaraz nam tu dadzą w dupę za OFF TOPIC. I będą mieli rację - to nie czat. Masz jakiś problem jeszcze? Pisz na PM. Pogadamy.
                              Abegan

                              Skomentuj

                              Working...