Ile wydajecie na jedzenie, ubranie, leki i środki czystości miesięcznie

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • anduk
    Koci administrator
    • Jan 2007
    • 3899

    #16
    Napisał goiano
    - spożywka 197 zł
    - leki 8 zł
    Zawstydziłeś niejednego emeryta w tym kraju
    If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat.

    Skomentuj

    • znowuzapilem
      SeksMistrz
      • Nov 2010
      • 3555

      #17
      Da się? Da się!
      Synek Ślonski - w barach szeroki, w żici wonski

      Skomentuj

      • e-rotmantic
        Perwers
        • Jun 2005
        • 1556

        #18
        3 osoby - 4 do 5 tysięcy złotych.

        Skomentuj

        • przyjaciel40
          Perwers
          • Jul 2010
          • 1116

          #19
          haha rozrzutnie żyjecie , znam emerytkę dostaje emerytury 1 300,00 PLN , opłaca mieszkanie je normalnie i jeszcze odkłada - Wrocław
          Nie dyskutuję z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

          Skomentuj

          • e-rotmantic
            Perwers
            • Jun 2005
            • 1556

            #20
            Napisał przyjaciel40
            haha rozrzutnie żyjecie
            Po prostu godnie, ale bez fajerwerków.

            Skomentuj

            • przyjaciel40
              Perwers
              • Jul 2010
              • 1116

              #21
              Co rozumiesz godnie , a myślisz , że ta kobieta nie żyje godnie , ma mieszkanie w mieszkaniu ciepło je mięso , owoce raz na kwartał chodzi do teatru opery itd. raz na rok robi wiśniówkę z 1 litra spirytusu , marnuje różne owoce , gotuje sama sobie obiady
              Więc to nie jest godne życie.
              Nie dyskutuję z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

              Skomentuj

              • Shani
                Świntuszek
                • Aug 2012
                • 71

                #22
                Mozna życ godnie za 1 300 i za 13 000 zł. Godnośc ma różne oblicza, tak jak i ludzie mają różne potrzeby; jednemu wystarczy parówka z lidla, innemu już niekoniecznie.
                Napisał goiano
                A ja jestem fanem wszelakich statystyk i od dwóch lat wpisuję w exela praktycznie każdą wydaną złotówkę.
                Zazdroszczę skrupulatności i zacięcia. Odpowiedni arkusz nawet gdzies tam jest na kompie, ale skonczylo sie na wpisaniu czegos raz czy dwa. Może kiedyś sie wreszcie zmotywuję.

                Skomentuj

                • DSD
                  Perwers
                  • Jan 2010
                  • 1275

                  #23
                  Ja też wiele razy zaczynałem spisywać rachunki i zawsze szybko się poddawałem... Opłata za mieszkanie jest robiona automatycznie i nawet nie zauważyłem kiedy mi się zrobiła prawie dwa razy wyższa Dużo wydaję na jedzenie, ale nawet z gruba nie wiem ile to będzie. W dni robocze prawie zawsze jadam obiad w jakichś 'ekonomicznych' restauracjach lub barku na kampusie. Na pewno gotując sam mógłbym wydać mniej ale gotowca oszczędzam sporo czasu...

                  200 na miesiąc na jedzenie to rzeczywiście bardzo mało...
                  'Jeszcze nigdy w historii tak wielu nie miało do powiedzenia tak niewiele' (o Internecie znalezione w Internecie)

                  Skomentuj

                  • Darius_2508
                    Świętoszek
                    • Feb 2015
                    • 12

                    #24
                    Zarobki: 3200 - 3500 zl
                    Jedzenie: 1200 zl
                    Rachunki za mieszkanie: nie place, mieszkam z rodzicami
                    Regularne zalozone miesieczne oszczędności: 1300 zl
                    Inne wydatki np. paliwo, przejemnosci: ok 700- 1000 zl.
                    Jedzenie i oszczędności czyli 2500 to koszty stale.

                    Skomentuj

                    • e-rotmantic
                      Perwers
                      • Jun 2005
                      • 1556

                      #25
                      Napisał przyjaciel40
                      Co rozumiesz godnie
                      W kontekście codziennych wydatków godne życie oznacza, że:
                      • Można pozwolić sobie na kupowanie towarów i usług co najmniej dobrej jakości, zwłaszcza jedzenia, co przekłada się na to, że nie jest się zmuszonym do kupowania głównie w dyskontach lub hipermarketach.
                      • Nie jest się zmuszonym do polowania na promocje, w tym regularną lekturę gazetek z hipermarketów, kupowania żywności z kończącym się terminem przydatności, a w konsekwencji jedzeniem na akord jak wygłodzone zwierzę itp.
                      • Nie jest się zmuszonym do uczestniczenia w wyprzedażach, podczas których człowiek gniecie się z napaloną tłuszczą na halach i w kolejkach niczym za PRL-u w sklepie mięsnym w dniu dostawy towaru.
                      • Nie jest się zmuszonym do kupowania lub "zdobywania" towarów używanych.
                      • Nie jest się urobionym po łokcie w kuchni - no chyba, że dla przyjemności, jak ktoś to naprawdę lubi.
                      • Do kina, teatru, restauracji itp. nie chodzi się raz na miesiąc, kwartał czy rok, tylko dokładnie wtedy, kiedy po prostu ma się na to ochotę.
                      • Wybór pomiędzy samochodem a komunikacją publiczną polega na wyborze rozwiązania wygodniejszego a nie tańszego (lub bardziej ekologicznego, ale to nie o tym jest wątek).

                      Napisał przyjaciel40
                      a myślisz , że ta kobieta nie żyje godnie
                      W Polsce za 1300 złotych miesięcznie godne życie jest fizycznie niemożliwe.
                      Last edited by e-rotmantic; 18-01-16, 00:33.

                      Skomentuj

                      • MsMisska
                        Perwers
                        • Jan 2012
                        • 1409

                        #26
                        Za dużo wydaje na perfumy i alkohol
                        Last edited by MsMisska; 18-01-16, 00:10.

                        Skomentuj

                        • malinowamamba
                          Ocieracz
                          • May 2012
                          • 179

                          #27
                          U mnie z alkoholem bieda, z perfumami bieda, a gdzie ta oszczędność?
                          But I'm a supergirl and supergirls don't cry.

                          Skomentuj

                          • roksana_p
                            Ocieracz
                            • Nov 2015
                            • 178

                            #28
                            Właśnie przejrzałam historię konta i stanowczo za dużo wydaję na książki, alkohol i kosmetyki do włosów...

                            Skomentuj

                            • barmetr
                              Perwers
                              • Feb 2009
                              • 1399

                              #29
                              Napisał e-rotmantic
                              W Polsce za 1300 złotych miesięcznie godne życie jest fizycznie niemożliwe.
                              W wielu miejscowościach polskiej prownicji ludzie tak żyją od co najmniej 20 lat. Nie wyjeżdżąją stamtąd, a to znaczy, że nie jest im źle. Temat ludzi żyjących w Polsce na stałym, niskim poziomie jest dla mnie fascynujący.

                              Odnośnie moich wydatków, to od dawna nie muszę ich liczyć na bieżąco. Potrafię jedynie oszacować wydatki na jedzenie w restauracjach i kebabiarniach, jest to jakieś 400 zł miesięcznie. Pomimo zgromadzenia kapitału pozwalającego mi uśmiechać się do ludzi na ulicach, żyję oszczędnie, bo nie wiadomo, kiedy zabraknie mi środków finansowych albo co wymyślą władze.
                              Zagrożenia są liczne - 500 zł na dziecko, obniżenie wieku emerytalnego dla kobiet, interwencje zbrojne za granicą. Na to potrzebne będą rządowi środki, a państwo polskie nie ma już wiele majątku do sprzedania. Tym bardziej, że Polska była do niedawna w ruinie.

                              Skomentuj

                              • Christophero
                                Banned
                                • Feb 2009
                                • 1039

                                #30
                                Ja poluje z pracownikiem, kłusuje na ****opatwy chodzimy,
                                ubieram się czasem,
                                gorzałkom lecze wszystko
                                a czyszcze sie piaskiem albo pastą techniczną.

                                Wychodzi tanio.

                                Skomentuj

                                Working...