Fani metalu, znajdą się w społeczności BT?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-rotmantic
    Perwers
    • Jun 2005
    • 1556

    #16
    Moim głównym gatunkiem jest metal symfoniczny. U mnie zaczęło się od:



    Ulubione zespoły:

    After Forever
    Antgoria
    Avantasia
    Epica
    Haggard
    Kamelot
    Mortemia
    Nightwish
    Rhapsody of Fire
    Sirenia
    Sonata Arctica
    Stratovarius
    Therion
    Tristania
    Within Temptation

    Cięższego metalu słucham z ciekawości, ale jednak do mnie nie trafia. Zwykle wydaje mi się jakby zbyt prymitywny.

    Skomentuj

    • fitschyk
      Ocieracz
      • Jan 2017
      • 139

      #17
      Napisał e-rotmantic
      Ulubione zespoły:
      After Forever
      Antgoria
      Avantasia
      Epica
      Haggard
      Kamelot
      Mortemia
      Nightwish
      Rhapsody of Fire
      Sirenia
      Sonata Arctica
      Stratovarius
      Therion
      Tristania
      Within Temptation
      Z twojej listy sobie cenię Nightwisha, Sirenie, Tristanie i Within Temtation choć każdej z nich już bardzo długo nie słyszałem. Dokładam Arcana z albumem "The Last Embrance" - tylko dla wytrwałych, uprzedzam może dojść do samookaleczeń i myśli samobójczych


      A wszystkim postującym w tym wątku przypominam:
      Napisał fitschyk
      ... chciałbym aby każdy wypunktował pięć (i tylko pięć) swoich ulubionych kapel i ich najlepszy utwór waszym zdaniem. Pod playlistą proszę o uzasadnienie dokonanego wyboru i gatunkowe określenie ich stylu co by inni mieli łatwiej w wyszukaniu osoby o podobnym guście...
      lubię porządek

      Skomentuj

      • DSD
        Perwers
        • Jan 2010
        • 1275

        #18
        OK, no to jednak once again muszę do nędznego rocka stadionowego wrócić:

        1. Guns'n'Roses - Welcome to the Jungle. Gdyby nie to, pozostałbym przy Bon Jovi i może powrócił do disco. Ale nagrałem początek tego utworu na Liście Przebojów III i mnie zafascynowało.

        2. Led Zeppelin - Whole Lotta Love. Początek III RP a ja na Floriańskiej w Krakowie kupuję LZ II na kasecie, spiracone do bólu. Jakość taka sama jak legalność. Z początku zdziwienie i niezrozumienie. Potem nagle jak u Kurtza - diamentowa kula w czoło, między oczy, i już byłem dożywotnim fanem Starego Rocka.

        3. Deep Purple - Highway Star, ale koniecznie z Made in Japan. Ten rodzący się rytm, a potem szaleństwo.

        4. Metallica - For Whom the Bell Tolls/Orion. Dwa genialne utwory. Kiedyś napisałem tu że For Whom the Bell Tolls z tekstem 'Nike która się waha' Herberta byłby najlepszym utworem w historii.

        5. Black Sabbath - Sabbath Bloody Sabbath, cała płyta. Ani wcześniej, ani później nie było to tak wspaniałe. Choć gdyby wyrzucić Fluff a dodać War Pigs z Paranoid...

        PS. - Jednak tak się nie da że tylko do pięciu - Iron Maiden i The Trooper - genialnie oddana dynamika Charge of Light Brigade.
        Last edited by DSD; 21-02-17, 21:24.
        'Jeszcze nigdy w historii tak wielu nie miało do powiedzenia tak niewiele' (o Internecie znalezione w Internecie)

        Skomentuj

        Working...