W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Święto Zmarłych versus Halloween

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Lubartowiak
    Erotoman
    • Oct 2006
    • 487

    Święto Zmarłych versus Halloween

    Co wolicie?? Z pokorą wspominać zmarłych na cmentarzu czy bawić się na/w halloween

    Czy dajecie się uwieść modzie z zachodu??
    Moja brejdaczka się dała - co roku chodzi na jakies halloween party
    0statnio edytowany przez Lubartowiak; 31-10-06, 22:09.
    "Są ludzie, którzy nigdy nie byliby zakochani, gdyby nie słyszeli o miłości" La Rochefoucauld
  • gucio5tys
    Perwers
    • Dec 2005
    • 1075

    #2
    halloween to pogańskie święto i chrześcijanin nie powinien go obchodzić

    btw. http://blog.konieczny.be/2006/10/31/...nie-halloween/
    Alkohol - typowy rozluźniacz języka
    "Jestem przeciwny aborcji, bo jak pokazuje życie, wyskrobano nie tych, co trzeba." Janusz Korwin-Mikke
    Przeglądarka internetowa ze słownikiem ortograficznym!!

    Skomentuj

    • Rojza Genendel

      Pani od biologii
      • May 2005
      • 7704

      #3
      Bądźmy patriotami:
      Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

      Skomentuj

      • master7
        Seksualnie Niewyżyty
        • Jul 2005
        • 273

        #4
        Ja na żadne imprezy nie chodzę. Nie rozumiem jak można bawić się powiedzmy do 3ciej w nocy, przekimać się, a potem iść na cmentarz zapalić znicz. Dla mnie to taki taniec nad grobami do którego ja się nie przyłączam.
        ...sen łagodzi na chwilę myśli schemat...

        Skomentuj

        • Hazdrubal1
          Świętoszek
          • Oct 2006
          • 3

          #5
          Halloween bedące niegdyś wspaniałym celtyckim świetem, obecnie stało się kolejną okazją do zbicia duzej kasy przez wielkie koncerny. Pomimo tego, iz nie jestem jakoś szczególnie wierzący, to Świto Zmarłych, traktuje jako dzień pamięci o bliskich, i nie wyobrażam sobie bawić sie dzień wcześniej na jakiejś dyskotece udekorowanej szkieletami i innymi uiornymi gadgetami. Jest to bynajmniej niesmaczne, ale nie miałbym nic przeciwko, gdybym urodził się np. w USA, gdzie nie praktykuje sie 1 listopada.

          Skomentuj

          • YoungStallion
            Perwers
            • Jul 2005
            • 1184

            #6
            Halloween to dla Polakow zadne swieto, to tylko pretekst zeby sie pobawić w troche innym klimacie. Najwazniejsze- w Polsce to zadna konkurencja dla Wszystkich Świętych.

            Nie widze nic zlego w tym ze najpierw ktos idzie sie pobawic a pozniej wspomina bliskich. To dwie zupelnie odrebne sprawy

            Czy do Wszystkich Swietych trzeba sie jakos spokojnie w ciszy przygotowywac? nie wydaje mi sie ale mimo to nie bawie sie w halloween, ostatnio jakos w ogole nie mam imprezowego nastroju
            "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
            Stanisław Lem

            Skomentuj

            • mirakla
              Perwers
              • Feb 2005
              • 805

              #7
              dla mnie Halloween nie jest żadnym świętem i nigdy go nie obchodzę tylko dlatego, że to nie jest ono w naszej tradycji. Wkurza mnie to że teraz ludzie coraz częsciej zaczynają bezmyslnie naśladowac zachód pod względem wlasnie małpowania takich obyczajów. moze tak sie zdarzyc ze za iles tam lat to Halloween wogóle wyprze nasze Świętno. a Walentynki też chyba zostały ściągnięte?
              I hope I'll understand some day, what's the meaning of this crazy game...

              Skomentuj

              • ramzes-1987
                Świętoszek
                • Oct 2006
                • 10

                #8
                Miejmy swoje tradycje nie zrzynajmy wszystkiego od Amerykanów to takie irytujące oni mają Halloween a my Wszystkich świętych i niech tak pozostanie. Ludzie ginęli za Polskę a my robimy z niej całkiem inny kraj. Polska ma być dla polaków i polskich zwyczajów. Co do tego nie mam wątpliwości. Miejmy swój mózg i używajmy go przestańmy być jak małe dzieci tradycja nie może być traktowana jak moda.

                Skomentuj

                Working...