W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Wstyd

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • upocone jajka
    Banned
    • May 2009
    • 5151

    #16
    w zasadzie nie mam wstydu, ale też nie paraduje na dzień dobry na waleta, choć dość czesto zdarza sie na gołą klate ale to w sumie nic szczególnego, zresztą wstyd jest beznadziejny nie opłaci sie, bez sensu w ogóle

    Skomentuj

    • MrrrAucin
      Erotoman
      • Feb 2009
      • 630

      #17
      1. Czy odczuwacie wstyd?
      - Raczej tak, czego żałuję,
      2. Czy waszym zdaniem jest on naturalny, czy wynika z wychowania... a może z kompleksów?
      - Nie jest naturalny, to kwestia wychowania, a następnie kompleksów,

      3. Czy to dobrze być wstydliwym?
      - Hmm, ciężko powiedzieć. Skrajne granice wstydu nie są raczej dobre, najlepiej tak "optimum"

      4. Czy walczycie ze wstydem?
      - Nie wiem nawet jak walczyć, publiczne pokazywanie się nago? No na basenie pod prysznicem jak już Choć wraz z wiekiem wstydliwość mi mija.

      5 .Czy utożsamiacie wstyd z pruderią?
      - Nie, absolutnie

      Skomentuj

      • Paveo
        Ocieracz
        • Feb 2006
        • 139

        #18
        Jak wcześniej wszyscy pisali to zależy od wielu czynników. Raczej się nie wstydzę, ale rozumiem, że mogę krępować tym samym innych. Jeśli z kimś długo mieszkam to nie wstydzę się przebrać czy iść rano nago do łazienki. Zazwyczaj nie paraduje nago, ale bez koszulki jak jest ciepło jak najbardziej.

        1. Czy odczuwacie wstyd?
        Zależy przy kim, jeśli kogoś dłużej znam to mniejszy, ale jak ktoś nowy to raczej tak, bo nagość jakoś łączy się z oceną wyglądu i intymnością. Ale mógłbym iść na plaże naturystów, byle nie sam, bo podobno samotni mężczyźni są nagabywani.

        2. Czy waszym zdaniem jest on naturalny, czy wynika z wychowania... a może z kompleksów?
        Dużo więcej dałbym na wychowanie. W dzieciństwie swobodnie latałem po plaży albo w ogrodzie nago i stąd mam swobodniejsze podejście do nagości, ale był okres kiedy z powodu swojej wagi wstydziłem się nawet zdjąc koszulki.

        3. Czy to dobrze być wstydliwym?
        Zdecydowanie nie, lepiej siebie zaakceptować. Oczywiście szanując wole innych.

        4. Czy walczycie ze wstydem?
        Zwalczenie wstydu pozwoliło troche na zaakceptowanie swojego ciała. Nie walczę, ale staram sie przekonywać, że nie ma niczego wstydliwego np. w pokazaniu się w staniku bez bluzki.

        5 .Czy utożsamiacie wstyd z pruderią?
        Chyba tak, nagość, czy też skąpy strój w domu na plaży kojarzy się osobom pruderyjnym z seksualnością. A wydaje mi się, że nagość/skąpy strój nie zawsze musi wyzwalać rządzę pożądania.

        Skomentuj

        • Stela7
          Tygryska
          • Aug 2009
          • 985

          #19
          1. Czy odczuwacie wstyd? -czasami
          2. Czy waszym zdaniem jest on naturalny, czy wynika z wychowania... a może z kompleksów?- z kompleksów zdecydowanie
          3. Czy to dobrze być wstydliwym?-nie
          4. Czy walczycie ze wstydem?-o,tak
          5 .Czy utożsamiacie wstyd z pruderią?-absolutnie nie
          "Miłość mierzy się potrzebą obecności"

          Skomentuj

          • radek_k

            #20
            1. Czy odczuwacie wstyd?
            tak, wstydzę się tego co intymne, wstydzę się tego co źle zrobię, wstydzę się moich błędów.
            ale nagości przed osobą kochaną nie wstydzę się, choć na plaży nie rozebrałbym się przy nieznajomych.

            2. Czy waszym zdaniem jest on naturalny, czy wynika z wychowania... a może z kompleksów?
            myślę że z każdej z tych rzeczy po trochu, ale wstyd jest naturalnym hamulcem przed tym, by nie robić czegoś niestosownego, czego będziemy żałować

            3. Czy to dobrze być wstydliwym?
            tak

            4. Czy walczycie ze wstydem?
            nie, po co walczyć i niby jak - że się rozebraćprzy wszystkich i to ma innych przekonać do tego, by się nie wstydzili? to jeszce bradziej innych oburzy!

            5 .Czy utożsamiacie wstyd z pruderią?
            nie, pruderia to przesadne ukrywanie swoich uczuć, namiętności,
            a wstyd to po prostu ochrona przed niestosownymi czynami (nie tylko odnoszącymi się do seksu)

            Skomentuj

            • bruk tejlor
              Perwers
              • Feb 2006
              • 825

              #21
              1. Czy odczuwacie wstyd?

              tak

              2. Czy waszym zdaniem jest on naturalny, czy wynika z wychowania... a może z kompleksów?

              Odczuwałam, odczuwam i odczuwać będę. Tak zostałam wychowana, taki mam charakter. Był taki czas gdy wstydziłam się spojrzeć w lustro, ale starałam się przełamywać to w sobie coraz bardziej. Wstydziłam się, że nie wyglądam tak jak chciałam, wstydziłam się że mam grube nogi, celulit, wstydziłam się swoich piersi.. wszystkiego

              3. Czy to dobrze być wstydliwym?

              W granicach rozsądku tak. Ale jeśli dążę do tego żeby się nie wstydzić, to znaczy że brak wstydu jest jakimś celem dla mnie, czyli czymś dobrym. Przestaję się wstydzić tylko wtedy gdy czuję się swobodnie. Ostatnio miałam okazję zmienić partnera i na początku wstydziłam się mu nawet spojrzeć w oczy, a teraz nie wstydzę się przy nim rozbierać i robię to już prawie bez skrępowania.


              4. Czy walczycie ze wstydem?

              Ze wstydem muszę walczyć cały czas, bo czuję się przez to ograniczana.


              5 .Czy utożsamiacie wstyd z pruderią?

              Raczej nie.. wstyd to cos naturalnego. Pruderia jest udawana.

              Skomentuj

              Working...