W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Niepotrzebny humanista

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • red_painterka
    Perwers
    • Sep 2009
    • 997

    #16
    Niestety, ale najbardziej oblegane kierunki (tj. politologia, socjologia, filologie obce) są najmniej pożądane przez pracodawców. Podobnie np. geografia, filozofia, teologia czy matematyka (więc niekoniecznie tylko humanistyczne, choć większość z nich). Z jednej strony zastanawiam się co pcha ludzi na takie kierunki? Gdzie oni mają głowy? A z drugiej - tyle się mówi przecież, żeby kierować się swoimi zainteresowaniami. Co ma zrobić człowiek uzdolniony tylko humanistycznie? Musi się kombinować. Co nie znaczy, że z góry jest skazany na porażkę.

    Napisał fotogeniczny

    każdy jest potrzebny i każdemu jest ciężko znaleźć pracę
    Z tym, że jedni mają tak ciężko, że potrzebują na to kilku miesięcy, inni lat, a jeszcze inni przekwalifikowują się.

    Napisał Kodex
    W dodatku mówi się, że kobieta humanistka to pół biedy, ale facet - to śmieszne i niepoważne.
    Mam chłopaka humanistę i nie narzekam
    0statnio edytowany przez red_painterka; 05-06-10, 15:22.
    Nie masz co robić? Zrób pieniądze!

    Ignorance is bliss.

    Skomentuj

    • anduk
      Koci administrator
      • Jan 2007
      • 3901

      #17
      Napisał red_painterka
      matematyka
      Akurat to nie jest do końca prawda, bo matematycy po dobrych studiach bez problemu znajdą pracę w działach firm finansowo-ubezpieczeniowych (m.in. szacowanie ryzyka itp)
      If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat.

      Skomentuj

      • red_painterka
        Perwers
        • Sep 2009
        • 997

        #18
        Pozwoliłam sobie zapożyczyć informacje z artykułu z Polityki (wg którego na 562 zarejestrowanych w urzędzie pracy ofertę pracy zgłoszono dla jednego) - ale skoro tak mówisz (jeśli po dobrej uczelni - jestem skłonna uwierzyć), to tylko dobrze dla nich
        Nie masz co robić? Zrób pieniądze!

        Ignorance is bliss.

        Skomentuj

        • upocone jajka
          Banned
          • May 2009
          • 5151

          #19
          ja tez chyba jestem humanista bo jedyne co umiem i lubie liczyc to pieniądze

          Skomentuj

          • Junona
            Erotoman
            • Aug 2007
            • 468

            #20
            Skoro jesteś bystrym humanistą jak twierdzisz, to chyba sam mógłbyś odpowiedziec sobie na te wszystkie pytania, ale z perspektywy starszej cioci - humanistki po socjologii i anglistyce powiem Ci, że wrażenia mam bardzo podobne. Dzisiejszy świat obyłby się bez większości chodzących po nim humanistów, ale nie dlatego,ze są niepotrzebni, ale dlatego, że jesteśmy skazani na dużo większą konkurencję - to właśnie ona sprawia, że czujemy się niepotrzebni ;]
            Pain is an unavoidable side-effect of life.

            Skomentuj

            Working...