Depresja plus nerwica lękowa - prośba o poradę

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Viveen
    Świętoszek
    • May 2018
    • 3

    #31
    Witam z powrotem, rozgorzała się tu dyskusja na temat depresji, od siebie mogę powiedzieć ze takim właśnie korposzczurem jestem i taki styl życia moim zdaniem jest depresyjny. Mysle ze jedni do tej depresji mają wieksze predyspozycje niż inni ale głównym czynnikiem jest charakter i usposobienie, aniżeli wpływy środowiskowe. Choć te tez maja znaczenie i w moim przypadku one plus rozpad związku spowodowały taki a nie inny mój stan.

    Czy podjęłam decyzje? Nie do końca. Udało mi się z X spotkac, porozmawiać po ludzku. Wytłumaczył się dlaczego podjął taka a nie inna decyzje i czemu tak się zachowywał. Jest w stanie dużo gorszym niż ja, w pewnym momencie nie mogl nawet wstać z łóżka, czuł ze jest pod ściana i potrzebował uciec. Boi się ze już więcej nie poczuje się dobrze i przez to nie będzie się nadawał do związku, po wspólnym podsumowaniu sytuacji, stwierdziliśmy ze będziemy się widzieć co jakiś czas, spróbować na nowo oswoić ze soba. Mysle ze w tym momencie nie ma tu miejsca na związek, ale może znajdzie się miejsce na wspieranie siebie nawzajem, i czas pokaże co dalej.

    Skomentuj

    • wiarus
      SeksMistrz
      • Jan 2014
      • 3264

      #32
      Zrobiłaś pierwszy krok.
      Z toksycznych związków /gdy partnerzy nawzajem są dla siebie zagrożeniem/ nie wychodzi się delikatnie. Nie wiem dlaczego, ale zamiast się wzajemnie wspierać, skutek jest zwykle odwrotny - ciągną się nawzajem w dół. I to wbrew chęciom, zapewnieniom i sensownym próbom zmiany.
      Pozbądź się złudzeń i ratuj się dziewczyno.
      Chyba rozumiem sugestie Holly, jest wspaniała, romantyczna, lecz niestety to tylko piękna bajka. Rzeczywistość jest zwykle bardziej brutalna i nie ma litości.
      "Jesteś samotny? Tak, lecz tylko w towarzystwie ludzi."
      James Jones - Cienka czerwona linia

      Skomentuj

      Working...