Brak jąder w mosznie i co dalej?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marwald
    Świętoszek
    • Apr 2009
    • 48

    Brak jąder w mosznie i co dalej?

    Hej, piszę bo być może mieliście taki problem albo dalej go macie i zupełnie go bagatelizujecie. Mając prawie 20 lat zacząłem się zastanawiać dlaczego czasami moich jąder - bądź jednego z nich - nie ma w worku. Zastanawiałem się, ale niewiele z tym zrobiłem. Z biegiem czasu zacząłem odczuwać dyskomfort np spędzając dużo czasu w aucie w sytuacji gdy jądra uciekały z moszny. Pierwszy lekarz stwierdził nieleczone w dzieciństwie wnętrostwo i jądra wędrujące. Zalecił operację. Drugi to samo. Na szczęście do trzech razy sztuka i od kolejnego lekarza usłyszałem o rehabilitacji, która nie zawsze pomaga, ale często pozwala poradzić sobie z problemem jeśli to jądra wędrujące, a nie stale zalegające w brzuchu. Jak się okazało - nawet wśród moich znajomych - sporo facetów ma z tym problem i totalnie go bagatelizuje. Jądra powinny być w mosznie bo w brzuchu jest im za gorąco. W efekcie są problemy z płodnością, bóle jąder i inne następstwa. Trochę podwyższyłem swoją świadomość i uwierzcie, warto dbać o jądra, badać się i być na bieżąco. Rehabilitacja w tym zakresie w moim przypadku dała już efekt po czwartej wizycie. Mało rehabilitantów się tym zajmuje, ale warto poszukać, schować wstyd do kieszeni i zadbać. Także jeśli macie tak samo zróbcie rozeznanie i do dzieła. Jeśli jesteście z Warszawy to mogę na priv pomóc z adresami. Pozdro!
Working...