W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Najlepsze partie instrumentalne (solówki) w muzyce

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Neverminder
    Seksualnie Niewyżyty
    • Jun 2007
    • 229

    #46

    Moim zdaniem jeden z najlepszych gitarzystów jacy obecnie istnieja

    Skomentuj

    • Nabuhodonozor
      Ocieracz
      • Apr 2009
      • 112

      #47
      piosenka Fade To Black Metallici... Świetny początek... Jak bym mógł wybrać jakąś piosenke przy której bym poloneza miał tańczyć to właśnie początek tego i mówie to z pełną odpowiedzialnością...

      Skomentuj

      • Raine
        Administrator
        • Feb 2005
        • 5251

        #48
        Intro do "Fade to Black"? Kurde, to mi do pogrzebu pasuje, a nie studniówki, ale... co tam, co się będę kłócił

        A tak na temat - dowolne kawałki Joe Satrianiego, mi najbardziej zapadła w pamięć piosenka "Until We Say Goodbye".

        Albo "Money For Nothing" Dire Straits. Tych panów nie trzeba nawet wspomagać linkami

        To truly love someone is to strive for reconquering what has already been conquered.




        Regulamin Forum.

        Skomentuj

        • Nabuhodonozor
          Ocieracz
          • Apr 2009
          • 112

          #49
          hehe a mi pasuje...

          Skomentuj

          • glizdziarz
            Banned
            • Sep 2005
            • 1981

            #50
            Gipsy Kings - niestety jakość kiepska

            Skomentuj

            • Nabuhodonozor
              Ocieracz
              • Apr 2009
              • 112

              #51
              System of a down - "lonely day"
              Fajny jest kawałek od ok 1min 40sek
              wiedząc że czas czasami się różni to jest to po słowach "[...]take your hand and walk away" szkoda że troszke krótki...

              Skomentuj

              • Arctor
                Ocieracz
                • Oct 2006
                • 134

                #52
                INXS -Never Tear Us Apart Saksofon rozpoczynający sie od 2:41 . Nie jest to czysta solówka, ale w tym fragmencie ten saks jest instrumentem dominującym.

                Skomentuj

                • Torres_
                  Świętoszek
                  • Feb 2009
                  • 44

                  #53
                  No to coś ode mnie, a że mnie muzyka kręci odkąd mama kupiła mi pierwszą grzechotkę więc na początek coś zakręconego, czy ktoś pamięta film "Twister" i piękne solo gitarowe na zakończenie?
                  Respect the wind - Van Halen

                  lub prosto z filmu

                  miłego słuchania

                  Skomentuj

                  • Tilia
                    Erotoman
                    • Feb 2005
                    • 560

                    #54
                    Znowu mnie wyprzedzili najpierw gliżdziarz potem Frodo (nie czytał gliździarza?) zgłaszając moje ulubione Procol Harum, więc przypomnę jeszcze tylko organy Hammonda w "Repent Walpurgis"

                    Pink Floyd też było - głosuje za prawie każdą solówka gitarową (i do tej pory wspominam koncert Gilmoura).

                    Chucka Mangione i "Children Of Sanchez" tez popieram.
                    Ale z nim zaraz mi sie kojarzy Cick Corea z "Fiestą".

                    Gitara:
                    Niech będzie Deep Purple i "Highway star".
                    Ale też i Led Zeppelin za "Since I've Been Loving You" i resztę ich bluesów.

                    Na forum erotycznym nie może zabraknąć fletu - Ian Anderson za "Bourre" (znowu Bach górą) i "Thick as a Brick" (a przy okazji najbardziej rozpoznawalny głos, choć trochę dzięki nieco manierycznemu śpiewowi).
                    Ale skoro flet to oczywiście również i Thijs van Lear. Tylko kto jeszcze pamięta Focus? (pewnie znowu tylko gliździarz i Frodo).

                    Żeby dodać coś oryginalnego:
                    Iron Butterfy "In-A-Gadda-Da-Vida" - solówka na bębnach
                    Rare Bird (tytułu nie pamiętam, ale to coś z pierwszej płyty) - za klawesyn.
                    Refugee "Credo" za organy (piszczałkowe).
                    Elton John " - "Funeral for a Friend" za wiatr.
                    Skay - za ni stąd ni z owąd wstawiony na pierwszej płycie wesoły kawałek na tubie solo, którego okoliczności pojawienia się na tej płycie obrosły legendą.
                    Pink Floyd "Grantchester Meadows" - za muchę
                    Pink Floyd "Several Species of Small Furry Animals Gathered Together in a Cave and Grooving With a Pict" (cholera, tego tytułu nie da się napisać z pamięci) - za śpiewające solo i w chórku tytułowe zwierzątka, czyli bardziej swojsko za "chórek wiewiórek".

                    Żeby było cos nowego:
                    Dream Theater za wiele solówek Petrucciego.
                    0statnio edytowany przez Tilia; 04-05-09, 07:00.
                    To kobieta wybiera mężczyznę, który ma ją wybrać.

                    Kto ma cycki, ten rządzi!

                    Skomentuj

                    • Sexy_man
                      Perwers
                      • Feb 2007
                      • 1163

                      #55
                      Napisał Tilia
                      Na forum erotycznym nie może zabraknąć fletu - Ian Anderson za "Bourre" (znowu Bach górą) i "Thick as a Brick" (a przy okazji najbardziej rozpoznawalny głos, choć trochę dzięki nieco manierycznemu śpiewowi).
                      A myślałem, że nikt tutaj nie zna Jethro Tull i jest to zespół zapomniany w prehistorii. .
                      A do Bourre się przyłączam.
                      Korzyścią bycia inteligentnym jest to, że można zawsze udawać głupca, podczas gdy sytuacja odwrotna jest niemożliwa.

                      Skomentuj

                      • ryuk
                        Ocieracz
                        • Feb 2009
                        • 148

                        #56
                        jak dla mnie w DT nie ma nic przesadzonego we wrzesniu wybieram sie na koncert Progressive Nation 2009 ;D Dream Theater i Opeth.. 2 ulubione zespoly... marzenie ;D

                        Skomentuj

                        • Nabuhodonozor
                          Ocieracz
                          • Apr 2009
                          • 112

                          #57
                          That was just your life - metallica piękny zwariowany początek

                          Skomentuj

                          • Frodo Baggins
                            Perwers

                            Wspomógł BT
                            • Feb 2009
                            • 1174

                            #58
                            Napisał Sexy_man
                            A myślałem, że nikt tutaj nie zna Jethro Tull i jest to zespół zapomniany w prehistorii. .
                            A do Bourre się przyłączam.
                            to może jeszcze cudowny narastający przester i riff w "Locomotive Breath", a potem solo fletu z odgłosami wręcz dławiącego się Iana ?
                            0statnio edytowany przez Frodo Baggins; 06-05-09, 04:04.

                            Skomentuj

                            • glizdziarz
                              Banned
                              • Sep 2005
                              • 1981

                              #59
                              Tilia piękne kawałki przypomniałaś. Jak mówimy już o zabytkach to nie może zabraknąć genialnego i nieodżałowanego polskiego duetu fortepianowego.

                              Moi mili : Marek i Vacek!!

                              Skomentuj

                              • Torres_
                                Świętoszek
                                • Feb 2009
                                • 44

                                #60
                                Napisał Sexy_man
                                A myślałem, że nikt tutaj nie zna Jethro Tull i jest to zespół zapomniany w prehistorii. .
                                chopie jak nie zna jak zna, jego najpiękniejszy utwór jaki znam to


                                po prostu Moths, a flecik tez tam jest
                                aż się wzruszyłem, młodość się przypomniała, to se ne wrati...
                                0statnio edytowany przez Torres_; 06-05-09, 15:14.

                                Skomentuj

                                Working...