Zanim zaczniesz pisać na coś co wydaje sie dziwne złe czy nienormlane przeczytaj to !

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jakub
    Perwers
    • Jun 2005
    • 702

    Zanim zaczniesz pisać na coś co wydaje sie dziwne złe czy nienormlane przeczytaj to !

    Komunikaty typu "ja".
    Wyrażanie uczuć, to wypowiedź bardzo osobista. Oznacza to, że musi odnosić się do "ja", "mój", "mnie". Toteż, aby utrzymać dobrą komunikację, należy informować swoich znajomych za pomocą komunikatów typu "ja"- czyli bez oceniania i obwiniania, kiedy Ci: grożą, straszą, odmawiają ci, złoszczą cię lub mówią ci coś przyjemnego np.:
    -tak mi przykro, - smutno mi, kiedy tak się zachowujesz, - jestem tak wściekły, że przestaję nad sobą panować, - wolę odłożyć tę rozmowę na później, jak się uspokoję,
    -rozumiem, że się denerwujesz, powoli zaczyna mi się to udzielać, - to bardzo miłe, dziękuję, - czy możesz to powtórzyć jeszcze raz, - przepraszam, nie zrozumiałem.
    Postępując w ten sposób będziesz lepiej zrozumiany, a inni z kolei będą lepiej rozumieli Ciebie i Twoje intencje.

    Skuteczne i sprawdzone
    Last edited by Jakub; 14-08-05, 12:31.
  • Tilia
    Erotoman
    • Feb 2005
    • 560

    #2
    "Zanim zaczniesz pisać na coś co wydaje sie dziwne złe czy nienormlane przeczytaj to !"

    Przecytałam. I teraz piszę, co wydało mi się dziwne: Tylko jeden poważniejszy bład w pisowni?
    No ale przecież istniej "kopiuj - wklej".
    Np ze strony Ściąga - Charakterystyka procesu komunikacji interpersonalnej
    To kobieta wybiera mężczyznę, który ma ją wybrać.

    Kto ma cycki, ten rządzi!

    Skomentuj

    • Jakub
      Perwers
      • Jun 2005
      • 702

      #3
      Temat miał być tylko i wyłącznie dla tych którzy chcą sie dowiedziec jak można sie komunikować i słusznie zauważyłąś wkleiłem ten tekst ten temat ma charakter informacyjno poznawczy a nie dopisywania regulaminu forum

      Skomentuj

      Working...