Wróć   FORUM EROTYCZNE - BEZTABU > Inne > OFF-TOPIC
Odpowiedz

Narzędzia wątku Link do wątku Wygląd
Old 07-04-11, 22:29   #26
Soundsleep
Perwers

Miasto: Śląsk

DSD ale ja przecież tak na pisałem cytując:
" Kierują się prawami narzucanymi przez dany gatunek, i trzymają się tego (przykład: mrówki, czy surykatki)> Społeczeństwo zwierząt rozwija się, i dba o przetrwanie swego gatunku. Przy okazji nie krzywdząc się na każdym kroku"

Muszę jednak Ci podziękować, bo muszę myśl poprawić. Zgadzam się z tym co piszesz i to miałem na myśli. Wiadomo, że dany gatunek np. lwa, będzie zabijał inne zwierzęta innego gatunku, ale tylko w celu przetrwania. Jeżeli dajmy na to lwica zabije swoje kociaka, to tylko przeważnie z powodów takich, że kociak jest chory, albo najsłabszy w miocie, i nie przetrwa w środowisku. Jest to w pewnym sensie brutalna segregacja. Silni i cwani przeżywają, a słabi przegrywają. Ale taki jest świat zwierząt. Bardzo często jest tak, że matką odrzuca swego potomka. Ale to da się wytłumaczyć - aby gatunek musiał przetrwać, gatunek musi być silny. Po za tym, muszę zwrócić uwagę na coś ważnego - wrócę do lwic - lwice przeważnie jak już polują to polują na zwierzęta albo młode, albo chore. Rzadko na silne i zdrowe.

Po za tym wystarczy spojrzeć na społeczeństwo mrówek, na ich politykę, na podział zadań, hierarchię, która jest bardzo podobna do świata ludzi. Jednak mrówki same siebie nie zabijają. Wolą stworzyć społeczeństwo silne i po układane, praktycznie bez wad. Hierarchia była, jest i będzie. Ale nie mogę się godzić na taką hierarchię niesprawiedliwą, że dostanę w ryj, bo spojrzałem na drugiego człowieka i mu się to nie spodobało.

Wspomnę jeszcze raz - zwierzęta mają trzy bodźce przetrwania. Człowiek tysiące, bo ciągle głodne jak larwa motyla. I niestety - choć natura była pierwsza, bardzo często jest tak, że muszą zdawać na łaskę i nie łaskę ludzkości.
Soundsleep jest offline   Reply With Quote
Odpowiedz
Wróć   FORUM EROTYCZNE - BEZTABU > Inne > OFF-TOPIC

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania