Baseny, prysznice, wstyd?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Barque
    Świntuszek
    • Apr 2005
    • 73

    Baseny, prysznice, wstyd?

    Ostatnio znów zacząłem chodzić na basen i przyszedł do głowy mi taki pomysł by was o czoś zapytać. Chodzi o to że jak mieszkałem przez pewien czas w niemczech i tam chodziłem na baseny to nigdy nie widziałem pod prysznicem by ludzie kompali się tam w kąpielówkach. Ba - nawet wisiały tabliczki nakazujące kompiel bez bielizny co jest ze względów higienicznych zrozumiałe. Więc i dziadki, i kilkuletnie dzieci - wszyscy bez wstydu, krępacji.
    Natomiast u nas wszyscy w kąpielówkach - a wiadomo że wtedy nie umyją się dobrze. No ale jeszcze faceci - ale dziewczyna opowiadała mi że w damskim prysznicu kobiety kąpią się niekiedy w strojach jednoczęściowych!!! Przecież to jest idiotyczne!

    Ja jak chodze na basen bo bez względu czy jestem sam czy pod prysznicami jest 15 osób ściągam kompielówki i sie normalnie nago myje - i nikomo to nie przeszkadza, niektórzy nawet robią wtedy podobnie.
    Nie wiem skąd u nas takie głupie zwyczaje - pruderyjne społeczeństwo? Inne wychowanie?

    A wy jakie macie spostrzeżenia na ten temat?
  • Rojza Genendel

    Pani od biologii
    • May 2005
    • 7704

    #2
    Ja też na widok osób prysznicujących się w kostiumach wzdragam się z obrzydzenia. To nie jest normalne. Nie mówiąc o chodzeniu w kostiumach do sauny...
    Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

    Skomentuj

    • Janko
      Ocieracz
      • Feb 2005
      • 146

      #3
      Rozumiem wasze racje ale widac wy w pelni akceptujecie swoje cialo i nawet jak cos macie nie tak to wam to nie pprzeszkadza ale np. ja osobiscie troche sie wstydze gdyz mam kilka uzasadnionych zastrzezen do swojego "sprzetu" i mimo ze wiem ze wiekszosc nie zwrocilaby na to uwagi nawet czulbym sie dosc niezrecznie... Troche moze to dziwic wsrod kobiet wszak one z tego co wiem maja mniejsze opory przed rozbieraniem sie pred innym kobietami ale tutaj tez moga wchodzic w gre pewne "defekty"...

      Skomentuj

      • Bender
        Administrator
        • Feb 2005
        • 3026

        #4
        no u nas w olsce tak juz jest - jak ktos na golasa to zaraz patrza na niego jak nie wiem co A ja to p...e i kapie sie jak chce
        Kobiety potrzebują powodu by uprawiać seks. Mężczyźni jedynie miejsca.
        Billy Crystal

        Skomentuj

        • Jakub
          Perwers
          • Jun 2005
          • 702

          #5
          Jeżli chodzi o podział na damskie i męskie to bez problemu bez kompielóweks ie kompie w końcu każdy ma to samo (przynjamniej powinien ) u mnie raczej gożej jest z plażą i plecami ale to osobana bajka

          Skomentuj

          • marcin90
            Świętoszek
            • Jun 2005
            • 5

            #6
            wiesz, to zależy od kogo :/ Bo nie każdy chce widzieć kogoś nago! A po za tym niektórzy się wstydzą <lol> a po za tym niemiło jest jak zdjemniejsz kompielówki a kilkanaście osób na Ciebie patrzy :/

            Skomentuj

            • Jakub
              Perwers
              • Jun 2005
              • 702

              #7
              daj spokuj kto sie tam gapi, kazdy normlanie przechodzi, kompie sie pod prysznicem i wychodzi, nikt nie robi z tego żadnej afery, a jak zobaczysz wększego od swojego u ruwieśnika to nie popadaj w kompleksy tylko olej to

              Skomentuj

              • ares
                Ocieracz
                • Feb 2005
                • 125

                #8
                heh a ja jestes wlasnie w niemczech ;} i bylem pare dni temu na basenie ... i pod prysznicami hmm tez wszyscy myli sie bez kompielowek ... to glupio gdybym sam zostal w gatkach co ? :> to musialem bez heheh pewnie pare moich kolezanek chcialoby to zobaczyc P <lol>
                Człowiek jest ograniczony. Ale jego marzenia, serce, nadzieja i wiara- NIE

                Skomentuj

                • Rojza Genendel

                  Pani od biologii
                  • May 2005
                  • 7704

                  #9
                  No, ja miałam w Szwecji podobne doświadczenia. Po prostu bierzesz rodzinę/ przyjaciół/ znajomych i idziesz do sauny, gdzie siedziecie nago i rozmawiacie sobie. Bez skrępowania żadnego.
                  Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

                  Skomentuj

                  • ares
                    Ocieracz
                    • Feb 2005
                    • 125

                    #10
                    hyhyh super .. to jak za rok bede jechal do neimiec albo gdzies za granice to biore znajomych jak nawiecej ( hmm oczywiscie kolezanki i kumpele ) i ide na basen i na saune
                    Człowiek jest ograniczony. Ale jego marzenia, serce, nadzieja i wiara- NIE

                    Skomentuj

                    • daroo
                      Świętoszek
                      • May 2005
                      • 22

                      #11
                      tyllko pamiętakcie- nie schylajcie sie po mydło

                      Skomentuj

                      • Rojza Genendel

                        Pani od biologii
                        • May 2005
                        • 7704

                        #12
                        O ile ktoś by ich chciał...
                        Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

                        Skomentuj

                        • ares
                          Ocieracz
                          • Feb 2005
                          • 125

                          #13
                          hmm ja mam wiele kolezanek wartych uwagi a nawet wiekszej uwagi to za rok sie umawiamy wszyscy : pozdroofka z niemiec :]
                          Człowiek jest ograniczony. Ale jego marzenia, serce, nadzieja i wiara- NIE

                          Skomentuj

                          Working...