Plamienia, brak ciąży

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • brzoskwineczka
    Perwers
    • Sep 2009
    • 824

    Plamienia, brak ciąży

    Od razu napiszę - w ciąży nie jestem

    Nie mam okresu do października. Od 2 miesięcy, bądź nawet 3 mam krwawienia w postaci krwistych upławów. Typowego okresu brak, choć wypryski na twarzy robią się stale, jakbym miała lada dzień mieć miesiączkę.

    Dwukrotnie robiłam test i wciąz brak ciąży. Ginekolog 3 miesiące temu powiedział mi, że jak mi brak okresu nie przeszkadza, to nie ma sensu nic działać. Ciąży tez nie potwierdził. Dał receptę na antykoncepcję, ale tylko po to, by mnie uspokoić, żebym ten okres mogła sobie wywołać, jeśli mi tak będzie wygodniej.

    Powiedział, że przyczyn braku miesiączki może być wiele, ale nie ma sensu badać. W połowie miesiąca idę do innej ginekolog po drugą opinię, bo oszaleję.

    Nie wiem, co w takiej sytuacji kobieta zrobić może. Nie gorączkuję, chodzę, mam się dobrze, na L4 iść nie muszę, ale nie daje mi to spokoju. Mąż czasem daje mi odczuć, że ten sajgon na placu zabaw mu się nie podoba i odstrasza go przez pieszczotami oralnymi. Zaliczamy szybki sens bez dłuższej gry wstępnej, bo mnie to krępuje i jego raczej też.

    Co ja mogę zrobić? Co ja więcej mogę zrobić, jeśli lekarz mówi, że nie warto szukać przyczyny? Co jeśli druga opinia będzie taka sama?

    Niby auto nie popsute a jednak jechać klekoczącym to też mało komfortowa jazda...
    ...:::tylko spokój może nas uratować:::...

    "Postępujemy tak, bo uważamy, że nasze błędy lepiej jest ukryć pośród masy innych. Tak jak grzech lepiej ukryć wśród wielu innych grzechów." prof. J. Bralczyk
  • Margo82
    Perwers
    • Mar 2013
    • 937

    #2
    Koniecznie zmień lekarza!!!
    Przyczyn braku miesiączki może być wiele, niektóre bardziej poważne inne mniej. Lepiej dmuchać na zimne.
    "Obelgi to argumenty tych, którzy nie mają argumentów." Jean-Jacques Rousseau

    Skomentuj

    • SweetChocolatte
      Erotoman
      • Jan 2014
      • 392

      #3
      Jeżeli Twój ginekolog jest z tych, co badają "po łebkach", nie zlecając badań, to uciekaj, gdzie pieprz rośnie!
      Powodów braku miesiączki może być faktycznie wiele, jedne bardziej, inne mniej poważne.
      Nie oglądaj si za siebie, bo Ci z przodu ktoś przy****e

      Skomentuj

      • Tigana
        Seksualnie Niewyżyty
        • Mar 2011
        • 220

        #4
        To jakaś chora sytuacja, w czasach kiedy coraz więcej kobiet w młodszym wieku wchodzi w menopauzę, w sytuacji kiedy zakładasz,że chcesz mieć w przyszłości dzieci nie powinno się lekceważyć tematu braku miesiączki.

        W zasadzie zrozumiałam,że nie masz okresu od października czyli już ponad 5 miesięcy. Radzę wybrać się do ginekologa starej daty, który zamiast bzdurnej antykoncepcji zrobi zastrzyk i wywoła miesiączkę.
        "Encore des mots toujours des mots
        les mêmes mots..."

        Skomentuj

        • Jamie
          Ocieracz
          • Sep 2011
          • 111

          #5
          Napisał Tigana
          Radzę wybrać się do ginekologa starej daty, który zamiast bzdurnej antykoncepcji zrobi zastrzyk i wywoła miesiączkę.
          W pierwszej kolejności przed zastrzykiem powinny być kompleksowe badania: morfologia i hormony, usg,cytologia.
          Dawno już powinnaś pójść do innego lekarza. Jeśli dobrze zrozumiałam zamiast regularnych miesiączek dolegają Ci ciągłe krwawe upławy? Kobieto to jest lekceważenie własnego zdrowia. Co to tylko jeden lekarz na świecie? Nie można tak łatwo odpuszczać i poddawać się opinii "specjalisty". Dla niego Twoje zdrowie to kolejny "przypadek" dla Ciebie wszystko.
          ...ale to tylko MOJE zdanie...

          Skomentuj

          • Tigana
            Seksualnie Niewyżyty
            • Mar 2011
            • 220

            #6
            Napisał Jamie
            W pierwszej kolejności przed zastrzykiem powinny być kompleksowe badania: morfologia i hormony, usg,cytologia.
            Cytologia w porządku,ale jeśli upławy są bardzo obfite to niestety może nie być czytelna.

            Jeśli chodzi o profil hormonów to bardzo trudno jest trafić na lekarza, który zleca ich zrobienie.

            Jeśli jeden z drugim zrobią usg dopochwowe w ramach umowy z NFZ to możemy czuć się szczęśliwe. Mogę napisać z własnego doświadczenia,że już od dawna chodzę tylko za pieniądze do ginekologa. Mam to szczęście,że nic mi nie dolega,ale gdybym miała konkretny problem to postarałabym się o konkretny adres.
            "Encore des mots toujours des mots
            les mêmes mots..."

            Skomentuj

            • brzoskwineczka
              Perwers
              • Sep 2009
              • 824

              #7
              Zobaczymy co powie kolejna pani doktor. Hormony kiedyś miałam robione pod kątem PCOS i były rozchwiane ale nie wskazujące na PCOS.

              Ogólnie od 2000 roku leczyłam PCOS hormonalnie i ten lekarz, u którego teraz bylam powiedział, że wcześniejsi lekarze to durnie i nie można tylko przez usg stwierdzić, że ma się do czynienia z zespołem polcystycznych jajników. Za jego namową odstawiłam w maju hormony, żeby zobaczyć w jakim staniejest organizm. Miałam się stawić 2tyg o miesiączce, by zobaczyć, czy występuje jajeczkowanie. Nie poszłam, a teraz nie mam okresu i ciężko powiedzieć, kiedy ewentualna owulacja powinna się pojawić.

              Podczas ostatniego badania lekarz stwierdził, że nie odbudowuje mi się endometrium, więc nie ma okresu, bo nie ma co się złuszczać, ale nie wyklucza to występowania jajczkowania. Tylko na podstawie czego określić długość i początek cyklu? Nie miałam nigdy bolesnych jajeczkowań, by wiedzieć, orientacyjnie nawet, co i jak.
              ...:::tylko spokój może nas uratować:::...

              "Postępujemy tak, bo uważamy, że nasze błędy lepiej jest ukryć pośród masy innych. Tak jak grzech lepiej ukryć wśród wielu innych grzechów." prof. J. Bralczyk

              Skomentuj

              • Tigana
                Seksualnie Niewyżyty
                • Mar 2011
                • 220

                #8
                Można nabyć testy owulacyjne w celu sprawdzenia czy wystąpiła owulacja,ale jeśli nie tworzy się endometrium to najprawdopodobniej masz problem z hormonami.

                Owulacja owulacją, komórka jajowa dojrzewa,ale zapłodniona nie zaimplantuje się prawidłowo bez endometrium, nie ma rady coś musi ją odżywiać.

                Naprawdę dobrze radzę poszukaj lekarza, który zleca wykonanie profilu hormonów zwłaszcza jeśli myślisz o zostaniu mamą w niedalekiej przyszłości.
                "Encore des mots toujours des mots
                les mêmes mots..."

                Skomentuj

                • lawlessness
                  Erotoman
                  • Aug 2006
                  • 504

                  #9
                  Mnie też tak kilku ginekologów bujalo, skończyło się serią badań, i leczeniem na chybił trafił i w konsekwencji pęknięciam torbieli i utrata sporej części prawego jajnika. Jak się wpieniłam polazłam do innej przychodni.
                  Tabletki anty nie reguluja i nie wywołują miesiączki, tylko imitują cykl owulacyjny, więc w tej sytuacji sa bezcelowe .
                  W przypadkach podejrzenia rozregulowania hormonalnego poszukaj lekarza o podwójnej specjalizacji ginekolog-endokrynolog. Zapewne poza hormonami gonadalnymi w okreśnolych dniach cyklu, zbada też tarczycę, skieruje na USG narządów rodnych i sutka. Warto zabrać ze soba dotychczasową historię choroby, każda przychodnia ma obowiązek wydac ksero na okazanie dowodu osobistego.
                  Odbudowa endometrium jest zależna od hormonów, jeżeli śluzówka macicy nie rośnie ma ku temu powody, zazwyczaj leżą one w jajnikach.
                  Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne, albo powoduje tycie.

                  Skomentuj

                  • brzoskwineczka
                    Perwers
                    • Sep 2009
                    • 824

                    #10
                    Napisał lawlessness
                    Mnie też tak kilku ginekologów bujalo, skończyło się serią badań, i leczeniem na chybił trafił i w konsekwencji pęknięciam torbieli i utrata sporej części prawego jajnika. Jak się wpieniłam polazłam do innej przychodni.
                    Tabletki anty nie reguluja i nie wywołują miesiączki, tylko imitują cykl owulacyjny, więc w tej sytuacji sa bezcelowe .
                    W przypadkach podejrzenia rozregulowania hormonalnego poszukaj lekarza o podwójnej specjalizacji ginekolog-endokrynolog. Zapewne poza hormonami gonadalnymi w okreśnolych dniach cyklu, zbada też tarczycę, skieruje na USG narządów rodnych i sutka. Warto zabrać ze soba dotychczasową historię choroby, każda przychodnia ma obowiązek wydac ksero na okazanie dowodu osobistego.
                    Odbudowa endometrium jest zależna od hormonów, jeżeli śluzówka macicy nie rośnie ma ku temu powody, zazwyczaj leżą one w jajnikach.

                    Dziękuję wszystkim za opinię, zwłaszcza tą ostatnią. Wiem jużc zego oczekiwac po kolejnej wizycie.

                    Mam nadzieję, że nie dojdzie do pęknięcia torbieli - choć nie rozumiem, czemu wcześniejsi lekarze wskazywali na PCOS i na wydrukach z usg mam widoczne otorbielenie na jajnikach,a ten lekarz to wszystko wyśmiał. Drugi raz trafił mi się ginekolog, który wyśmiał wszystkich poprzednich.

                    Wiem, że tabletki anty tylko imitują cykl, ale jest to wygodne. Choć w tym momencie chciałabym rozwiazać kwestie zdrowotne, mimo, że nie planuję macierzyństwa. Choćby dla komfortu bycia kobietą.
                    ...:::tylko spokój może nas uratować:::...

                    "Postępujemy tak, bo uważamy, że nasze błędy lepiej jest ukryć pośród masy innych. Tak jak grzech lepiej ukryć wśród wielu innych grzechów." prof. J. Bralczyk

                    Skomentuj

                    • lawlessness
                      Erotoman
                      • Aug 2006
                      • 504

                      #11
                      Pękniecie torbieli nie musi być skorelowane z policystycznym jajnikiem, u mnie to było na innym tle, do dziś nie wiem jakim. Diagnostyka w tym kierunku opiera się na wielu badaniach.
                      Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne, albo powoduje tycie.

                      Skomentuj

                      • brzoskwineczka
                        Perwers
                        • Sep 2009
                        • 824

                        #12
                        krwawienia ustały, jak tylko zadzwoniłam do przychodni się zarejestrować... ironia!

                        Dziś byłam u lekarza, jajniki wykazują cechy PCOS, po cytologii dostałam krwawień, widać nadżerka się bawi na całego. Dostałam skierowanie na hormony i w kwietniu mam wpaść po wyniki, dowiedzieć się co i jak. Wg tego, co mówiła pani doktor - będzie chciała mi dać albo luteinę albo antykoncepcję, chyba, że mi nie przeszkadza brak okresu.... czyli nie dowiedziałąm się nic nowego
                        ...:::tylko spokój może nas uratować:::...

                        "Postępujemy tak, bo uważamy, że nasze błędy lepiej jest ukryć pośród masy innych. Tak jak grzech lepiej ukryć wśród wielu innych grzechów." prof. J. Bralczyk

                        Skomentuj

                        Working...