W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Czy okulary rzeczywiście poprawiają wzrok?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • totgeliebt
    Seksualnie Niewyżyty
    • Feb 2007
    • 263

    #16
    Napisał daj_mi
    Zmniejszenie dioptrii o ćwiartkę to normalność, robi się tak zawsze.

    Jeśli Twojemu ojcu zmieniał się wzrok koło 25, to znaczy, że długo dojrzewał - w okresie dorastania szybkie machnięcia wzroku mogą się zdarzać, podobnie jak przy starzeniu. Więc pewnie istnieje jeszcze jakaś szansa, że póki dojrzewasz (a genetycznie po tatusiu to może być długo), to i tobie wzrok jeszcze będzie się zmieniał.
    nie jest to mój biologiczny ojciec, u biologicznych rodziców wzrok idealny Ja sądzę, że ma szanse mi się jeszcze polepszyć jak będę dbać, bo u mnie w jak pisałam, w biologicznej rodzinie nikt nigdy nie miał problemów ze wzrokiem. a, dodam, że te 25 to tak strzeliłam, wiem, że na pewno nie później, ale w każdym razie jak skończył już dojrzewać.

    jasne, że bym pogadała pierw z okulistą, tutaj w stanach jest to dość popularny zabieg, ale i tak go zrobię pewnie już po wyjeździe

    a do okularów to nie mogę się przkonać. dla mnie dziewczyny w okularach niestety nie są ani trochę seksowne..
    0statnio edytowany przez totgeliebt; 30-10-10, 22:44.

    Skomentuj

    • Schatten
      Erotoman
      • Feb 2009
      • 608

      #17
      może tam nie 'macie' sexy oprawek?

      wiesz... tak poważnie... wszystko zależy w 1szej kolejności od samoakceptacji...
      pamiętam siebie - sprzed ziliona lat - kiedy okazało się, ze muszę nosić okulary... i 1szą wyprawę do szkoły w szkłach...

      potem juz było z górki
      ...some like it dirty/some like it clean/
      some like it tender/and some like it lean/
      some fuck for fun/some for prestige...

      Skomentuj

      • totgeliebt
        Seksualnie Niewyżyty
        • Feb 2007
        • 263

        #18
        wybacz, ale dla mnie zadne oprawki nie są sexy
        sama mam mniej- wiecej takie:

        563c83065ff22d021065e85ea8b9bad2.jpg

        i nadal nie mogę się przemóc żeby w nich pójść do szkoły. Jak już w nich wyjdę gdziekolwiek, to czuję się strasznie nieatrakcyjna co poradzić..
        sama jestem blondynką, mam owalną twarz. ale jak dla mnie wyglądam jak nerdzik w nich
        Nie mam pojęcia jak się czesać, ani ubrać żeby w nich seksownie wygladać.

        Skomentuj

        • Furiates
          Świętoszek
          • Jan 2010
          • 39

          #19
          Sam mam wade wzroku -2,0. Bez okularów było ciężko i w ogóle nie widze dalszego życia bez nich. W najbliższym czasie chce przerzucić się na szkła kontaktowe bo juz 1 okulary połamałem. Ech ta nieszczęsna krótkowzroczność...

          Skomentuj

          • Yoshua
            Perwers
            • Mar 2007
            • 1374

            #20
            okulary moga byc sexy
            " - Fajny masz korek od wanny.
            - Taki tam...
            - ...Ale gra empetrójki"

            Skomentuj

            • Woodland
              Banned
              • Jun 2010
              • 176

              #21
              Okulary nie leczą wzroku, ale również go nie pogarszają. Mają za zadanie poprawić wzrok, kiedy ma się je na nosie i zahamować lub spowolnić powiększanie się wady wzroku.

              Ja noszę okulary od przedszkola(mam ''+'') i przez te 14 lat wzrok poprawił mi się o 0,5 dpi
              Każdy w okularach może wyglądać dobrze lub nawet seksownie, trzeba tylko je sobie odpowiednio dobrać. Zrezygnowanie z okularów, bo ''brzydko się w nich wygląda'' uważam za głupotę i brak szacunku dla własnego zdrowia.

              Skomentuj

              • Schatten
                Erotoman
                • Feb 2009
                • 608

                #22
                totgeliebt - jeśli masz mniej więcej takie oprawki jak na załączonym foto... to rzeczywiście - sexy!!! ))

                nie rób problemów tam, gdzie ich nie ma

                załącz foto na forum i nastaw się na 'ochy i achy' pod swoim adresem, może to jest sposób?

                nosek do góry!
                pozdr.
                ...some like it dirty/some like it clean/
                some like it tender/and some like it lean/
                some fuck for fun/some for prestige...

                Skomentuj

                • totgeliebt
                  Seksualnie Niewyżyty
                  • Feb 2007
                  • 263

                  #23
                  Schatten - może wstawię, kto wie trzeba się kiedys przemóc
                  0statnio edytowany przez totgeliebt; 31-10-10, 02:02.

                  Skomentuj

                  • Sexy_man
                    Perwers
                    • Feb 2007
                    • 1163

                    #24
                    Totgeliebt, jeśli chcesz by Twoje szkła nie były grube tak jak przy standardowych szkłach, możesz wybrać specjalne cieńsze soczewki okularowe o odpowiednim indeksie. Tak więc standardowe szkła -3,5 przy odpowiednim indeksie mogą być cieńsze o 1,2 lub więcej milimetrów. Cieńsze soczewki dają większe pole wyboru odpowiednich oprawek. I też na początku trzeba się przyzwyczaić do cieńszych szkieł, gdyż obraz widziany na skraju tych szkieł nie jest tak ostry jak w centralnych obszarach szkieł. Ale to jest kwestia przyzwyczajenia.
                    Korzyścią bycia inteligentnym jest to, że można zawsze udawać głupca, podczas gdy sytuacja odwrotna jest niemożliwa.

                    Skomentuj

                    • Zwyczajnie
                      Erotoman
                      • Jun 2009
                      • 412

                      #25
                      Napisał totgeliebt
                      nadal nie mogę się przemóc żeby w nich pójść do szkoły. Jak już w nich wyjdę gdziekolwiek, to czuję się strasznie nieatrakcyjna co poradzić..
                      sama jestem blondynką, mam owalną twarz. ale jak dla mnie wyglądam jak nerdzik w nich
                      Nie mam pojęcia jak się czesać, ani ubrać żeby w nich seksownie wygladać.
                      Jakbym siebie czytała. Wszystko się zgadza, nawet kolor włosów. Miałam bardzo podobne oprawki. Też takie dość masywne wg mnie [ takie wybrałam, nie wiem co mi strzeliło do głowy]. Pomęczyłam się ponad rok. Też czułam się strasznie nieatrakcyjnie, nie wiedziałam jak ułożyć włosy do nich a twarz wydawała mi się sto razy szersza niż jest. Na uczelnię jakoś chodziłam w nich, ale zdejmowałam przy pierwszej lepszej okazji, głównie na imprezy czy randki. Przy kolejnej wizycie u okulisty postanowiłam zmienić oprawki, w końcu wzrok ważniejszy. Wybrałam dużo subtelniejsze i zaszalałam z kolorem, bo wzięłam czerwone. Teraz zdejmuję je bardzo rzadko i nawet polubiłam siebie w okularach, co wydawało mi się niemożliwe.


                      Odnośnie tematu, wydaje mi się, że wzroku nie poprawiają ale korygują wadę by człowiek widział normalnie. Jedyną metodą pozwalającą dobrze widzieć bez okularów i soczewek jest laserowa korekcja wady wzroku. Ale nie o tym mowa. : )
                      Forever young.

                      Złe języki obgadują,
                      dobre dają orgazmy.

                      Skomentuj

                      • lawlessness
                        Erotoman
                        • Aug 2006
                        • 504

                        #26
                        Operacja nie jest gwarancją całkowitego wyrównania wady wzroku, uszkadza nieodwracalnie nabłonek rogówki i zmniejsza jej grubość, poza tym wada może nawrócić.Nie prościej chodzić w soczewkach kontaktowych, jest ich tyle rodzajów, ze któreś muszą podpasować.
                        Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne, albo powoduje tycie.

                        Skomentuj

                        • znowuzapilem
                          SeksMistrz
                          • Nov 2010
                          • 3555

                          #27
                          Napisał Schatten
                          ftg - kiedyś widziałem zdjęcia prezentujące fenomen widzenia o zmroku osób, które poddały się takiej korekcie laserowej. Oświetlone pojazdy,latarnie itd. widzą z tzw. halo - zapewne jest to nieprzyjemne, jakkolwiek nie mam pewności, czy jest to reguła.
                          Raczej jest to reguła ale ten "dar" mija wraz z zagojeniem się operowanego oka.
                          Synek Ślonski - w barach szeroki, w żici wonski

                          Skomentuj

                          • Burbon2009
                            Erotoman
                            • Jun 2009
                            • 571

                            #28
                            Nie wiem czemu jeszcze krąży ten stereotyp że oglądanie tv czy czytanie książki w ciemności pogarsza wzrok no co za pierdoła jedyne co się dzieję wtedy to męczy się nam wzrok przez co rano jak wstajemy czujemy piasek w oczach a np: spaliśmy normalnie 8h to jest mit że oglądanie tv po ciemku psuje nam wzrok.

                            Koleżanka co nie może się przekonać do okularów,nie wiem ile masz lat ale jak dorośniesz to sama zaczniesz chodzić w nich . Wadę wzroku zdiagnozowano u mnie w podstawówce totalna załamka co powiedzą kumple z osiedla? przez cała podstawówkę nie nosiłem okularów dopiero w gimnazjum kiedy wada podskoczyła wysoko zmusiłem się i chociaż na lekcjach zakładałem do pisania/czytania tak samo w liceum żeby spowolnić osłabianie wzroku.Dopiero na studiach ( okres kiedy bez okularów nie widziałem kto idzie po 2 stronie ulicy ) przed wyjściem do szkoły mówię a chu* ryzyk fizyk i wyszedłem w okularach.

                            PS. Pierwsze wrażenia po wyjściu w okularach do szkoły/na miasto ? ojej jakie to miasto piękne aahahha

                            Skomentuj

                            • KP
                              Seksualnie Niewyżyty
                              • Nov 2010
                              • 301

                              #29
                              Ja kiedy zacząłem nosić okulary postanowiłem przejść się znanymi mi miejscami w moim mieście jeszcze raz żeby się im dokładnie przyjrzeć. Nie mogłem uwierzyć że wszystko wygląda tak pięknie.
                              A swoją drogą, mam wrażenie, że na dłuższą metę okulary nieco pogarszają wzrok, ale z drugiej strony nigdy nie chodzę na tyle długo bez okularów, żeby tak naprawdę oczy się przyzwyczaiły.

                              Acha, właśnie przeczytałem pierwszego posta. Miarodajnie rzecz ujmując, kiedy pierwszy raz zdiagnozowano mi wadę wiosną 2008 miałem w jednym -2,00, w drugim -2,25. Teraz obydwa szkła mam na -2,25 (trzecie okulary), czyli wada się jakby wyrównała. Pewnie w przyszłym roku pójdę na badanie sprawdzić co i jak. Styl życia? Komputer, komputer, komputer od lat. Nie masz co się przejmować, to nie jest także za rok będziesz miał dioptrię więcej lub mniej. Ja na początku miałem nosić niby tylko do pracy przy komputerze, ale mniej niż dwa tygodnie minęły i zacząłem nosić non stop.
                              0statnio edytowany przez KP; 28-10-11, 19:32. Powód: Jeszcze coś
                              Nothing's wrong today.

                              'my, przeciętni, ale chętni' - Greedo

                              Skomentuj

                              • Atme
                                Ocieracz
                                • Jul 2011
                                • 105

                                #30
                                Napisał Burbon2009
                                PS. Pierwsze wrażenia po wyjściu w okularach do szkoły/na miasto ? ojej jakie to miasto piękne aahahha
                                Zgadza sie Pierwsze wrazenie po laserowej operacji oczu? Wow - nie dosc, ze piekne, to jeszcze trojwymiarowe! Niesamowite, ze pomimo tego, ze np. nie moglam skoncentrowac wzroku na szczegolach, typu twarze, to tuz po operacji widzialam wszystkie budynki, drzewa nie dosc, ze wyraznie, to jeszcze hmm przestrzennie. Tego chyba nie da sie wytlumaczyc komus, kto widzi, ale po operacji wrazenie bylo takie, jak podczas pierwszej wizyty w iMax'ie
                                "Some cause happiness wherever they go, some whenever they go."

                                Skomentuj

                                Working...