Czy zadbane sexi dziewczyny/ atrakcyjni mężczyźni mają łatwiej w życiu...??

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Stopper
    Ocieracz
    • May 2013
    • 184

    #61
    Tak, atrakcyjne kobiety i mężczyźni mają łatwiej. To chyba dosyć oczywiste.

    Ale jeśli chodzi o wygląd, to nie tylko atrakcyjność się liczy. Na podstawie samego wyglądu uznajemy ludzi za bardziej lub mniej godnych zaufania, groźnych, doświadczonych, mądrych itd.

    Zauważyłem, że niektóre moje koleżanki są od swojej atrakcyjności uzależnione - wiele sobie dzięki niej załatwiają, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy i chyba nie dałyby sobie rady, gdyby nagle coś stało się z ich wyglądem.

    Skomentuj

    • Ikcindow
      Seksualnie Niewyżyty
      • Feb 2009
      • 323

      #62
      Napisał Outlaws13
      albo ma rodzicow bogatych ktorzy dadza gotowe bez lekcji zycia.
      Feee..to trochę nie "menckie"

      albo wyglądaj albo graj na fenderze

      Tylko to ( fakt faktem) co ładniejsze to głupsze
      Dzięki bogu jestem brzydki ..... ale zadbany i gitarę mam.. nawet dwie
      Twardy jak kamień, nie ufaj ludziom, jesteś sam.
      Tak już zostanie, ludzie to psy i suki

      Skomentuj

      • Jeronimo_
        Erotoman
        • Feb 2010
        • 393

        #63
        Myślę że jest jakiś handicap, ale to nie jest takie godne podziwu. Moim zdaniem dla kobiety to jest bardziej znacząca cecha, nie każdy facet chciałby być sexy.
        Bo u facetów większy nacisk jest często na inne cechy.
        "purposelessness is my purpose"

        Skomentuj

        • PeggyBrown88
          Seksualnie Niewyżyty
          • Feb 2013
          • 273

          #64
          Myślę, że ważniejsze od wyglądu jest poczucie własnej wartości i pewność siebie. Ja zawsze miałam ogromne kompleksy, które utrudniały mi relacje i proste czynności związane z kontaktem z ludźmi. Dopiero po latach, kiedy zaczynam mieć trochę więcej pewności siebie dużo łatwiej mi jest w życiu. I nie ma to związku z wyglądem. W mojej głowie się pozmieniało.
          Oczywiście nie zmienia to faktu, że najczęściej osoby nieatrakcyjne mają kompleksy a piękni i fantastyczni są pewni swego. A wyjątki tylko potwierdzają regułę.
          "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."

          Skomentuj

          • Jeronimo_
            Erotoman
            • Feb 2010
            • 393

            #65
            Napisał PeggyBrown88
            Oczywiście nie zmienia to faktu, że najczęściej osoby nieatrakcyjne mają kompleksy a piękni i fantastyczni są pewni swego. A wyjątki tylko potwierdzają regułę.
            Ja myślę trochę inaczej, kompleksy mają wszyscy, ładniejsi mają więcej szans by się z nich wyleczyć.
            "purposelessness is my purpose"

            Skomentuj

            • Stopper
              Ocieracz
              • May 2013
              • 184

              #66
              Napisał PeggyBrown88
              Myślę, że ważniejsze od wyglądu jest poczucie własnej wartości i pewność siebie. Ja zawsze miałam ogromne kompleksy, które utrudniały mi relacje i proste czynności związane z kontaktem z ludźmi. Dopiero po latach, kiedy zaczynam mieć trochę więcej pewności siebie dużo łatwiej mi jest w życiu.
              A mi w ciągu ostatnich 2-3 lat drastycznie podskoczyła samoocena i pewność siebie, co trochę mi chyba utrudnia życie. Moje życie towarzyskie osłabło, bo bardzo wzrosły moje wymagania wobec ludzi, z którymi się zadaję. O wiele ciężej byłoby mi znaleźć satysfakcjonującą pracę. No i o wiele mniej się przejmuję swoim wyglądem.

              Te i inne efekty mi nie przeszkadzają, bo obecnie materialnie i emocjonalnie mogę sobie pozwolić na luksus zgrywania samotnej wyspy. Ale generalnie nie musi być tak, że pewność siebie pomaga w życiu.

              Skomentuj

              • hugo77Krak
                Świętoszek
                • Sep 2013
                • 25

                #67
                Oczywiście, że osoby postrzegane jako ładne, atrakcyjne mają w życiu łatwiej. Dowodzi tego wiele badań psychologicznych.
                Ja podobnie jak ktoś już tu w wątku pisał - również schudłem 15kg, zbudowałem niezłą formę, zmieniłem całkowicie tryb życia. To poprawiło moją pewność siebie, dobrze się czuję w swoim ciele a to z kolei myślę, jest odbierane przez otoczenie. Mam wrażenie ze teraz jest mi łatwiej niż przedtem. Czy tak samo byłoby mi łatwiej gdyby nastąpiła przemiana jedynie w psychice ale bez zmiany fizycznej? Nie wiem.
                §1. Poglądy autora mogą ulec zmianie bez powiadomienia...
                §2. Kobieta w szpilkach jest jak auto na alufelgach

                Skomentuj

                • znowuzapilem
                  SeksMistrz
                  • Nov 2010
                  • 3555

                  #68
                  Tak troche odbiegając od tematu to racja, kompleksy ma każdy (no prócz rimingatora bo on jest doskonały ) ale jedno mieć kompleksy i się dołować i pogrążać a drugie mieć kompleksy które motywują do zmian, które motywują do samodoskonalenia.
                  Synek Ślonski - w barach szeroki, w żici wonski

                  Skomentuj

                  • barmetr
                    Perwers
                    • Feb 2009
                    • 1399

                    #69
                    Wraz z wiekiem przekonuję się, że wygląd ma kolosalne znaczenie. Im wyżej się wspinam po drabinie społecznej, tym lepiej to widzę.
                    Jak mężczyzna ma słaby lookism, to wszyscy ludzie traktują go jako osobę niższych kategorii. Gorzej niż Rosjanina.
                    Dotyczy to szeroko pojętych relacji społecznych i być może wynika z założenia a priori, że mężczyzna zadbany ma pieniądze i czas, aby dobrze wyglądać, ergo radzi sobie w życiu i można mu zaufać.
                    Powyższe dotyczy oczywiście także relacji typu usta - cipka, usta - fiut, fiut - cipka.
                    Last edited by barmetr; 05-10-18, 07:08.

                    Skomentuj

                    • wiarus
                      SeksMistrz
                      • Jan 2014
                      • 3264

                      #70
                      Pewnie że tak i nie ma co tu wypisywać ciemnot o pochodzeniu, drabinach społecznych i obywatelstwie.
                      Wystarczy prosty przykład: jak reagujecie na grzebiącego w śmieciach "nurka"???
                      /to ta druga strona drabiny barmetr, prowadząca w dół/
                      "Jesteś samotny? Tak, lecz tylko w towarzystwie ludzi."
                      James Jones - Cienka czerwona linia

                      Skomentuj

                      Working...