Old Wczoraj, 12:17   #8476
barmetr
Perwers

Miasto: Warszawa

To tak naprawdę klęska reżimu. Robią krok wstecz.
Ale może pereiry i zielińscy wytłumaczą pisowskim, sfrustrowanym polaczkom, że przez protesty potomkom ubeków czerwone uklady w sądach będą trwać nadal. A na horyzoncie jest przyjęcie islamskich imigrantom.
barmetr jest offline   Reply With Quote
Old Wczoraj, 16:29   #8477
onneton
Erotoman

Wspomniany pogrom w Jedwabnem (a także w Radziłowie, Wąsoszu i Kielcach) zrobił margines społeczny, który znajdzie się w każdym narodzie. W każdym narodzie są złodzieje, rabusie, menele, żule, szabrownicy, mordercy, oszuści, agresorzy, durnie i ksenofoby, i polski naród nie jest tu wyjątkiem.

Gdyby wszyscy Polacy byli mądrzy i od początku do końca nikt z nich nie wierzyłby w brednie o żydowskich rytualnych morderstwach, to pogromów by nie było. Zresztą to samo można powiedzieć o Rosjanach, Ukraińcach, Niemcach, Hiszpanach i innych, którzy robili pogromy i wypędzali Żydów pod zarzutem mordowania chrześcijan.

Podobnie, gdyby wszyscy Polacy byli porządni, to nie byłoby szmalcownictwa. Tylko że nigdy nie jest tak, że cały naród jest porządny, bo to wielka masa, składająca się z najróżniejszych typów ludzi.

BTW: w sumie dość ciekawe, że gdy Hiszpanie, Francuzi, Anglicy i inni zachodni Europejczycy robili pogromy Żydów w średniowieczu i czasach nowożytnych, to w Rosji, na Ukrainie i w Polsce największa i najdłuższa ich fala miała miejsce dopiero w pierwszej połowie XX wieku. Nie licząc pogromów za Iwana Groźnego, podczas powstania Chmielnickiego i podczas koliszczyzny.

Ale cóż, w Polsce w XVI i XVII wieku praktycznie też nie zdarzały się procesy o czary ani palenie czarownic (jak na Zachodzie), za to miały miejsce w czasach saskich, gdy w innych krajach już nie palono czarownic.
I gdy w Anglii i w ogóle na Zachodzie homoseksualizm był tępiony i karany, to w Polsce był tolerowany. Za to gdy na Zachodzie zaczęto tolerować lub akceptować homoseksualizm, to w Polsce nastąpił wzrost homofobii.
Ale to tak na marginesie.
Cytat:
Napisał JKL
Mam nadzieje że Prezydent podpiszę ustawę
Ustawę sprzeczną z konstytucją?
Według Konstytucji RP z 1997 przyjętej w referendum sędziowie są nieusuwalni, są niezawiśli, a konstytucja prezesa Sądu Najwyższego trwa 6 lat. Czyli gdyby Ziobro usunął Gersdorf ze stanowiska, to byłoby to złamaniem konstytucji, i za to jest przewidziany Trybunał Stanu.
A kadencja członków KRS trwa 4 lata.

Polecam lekturę artykułów 173, 178, 180, 183 i 187 Konstytucji RP.

Kaczyński stwierdził, że obecna konstytucja jest "postkomunistyczna", ale nie określił, które artykuły tej konstytucji są postkomunistyczne ani dlaczego. I stwierdził, że konstytucja jest tylko "książeczką" - tylko że ta konstytucja to prawa podstawowe dla państwa.

Moim skromnym zdaniem obecna konstytucja ma wady, co nie oznacza, że z tego powodu należy ją ignorować czy wyrzucać do śmietnika.

W Konstytucji RP nie ma nic o tym, że to minister sprawiedliwości powołuje i odwołuje sędziów ani o tym, że minister sprawiedliwości decyduje o długości kadencji sędziów SN ani członków KRS. Jest za to napisane (art. 173), że sądy są odrębne i niezależne od innych władz. Co oznacza, że danie ministrowi sprawiedliwości władzy nad sądami jest sprzeczne z konstytucją.
Cytat:
Napisał znowuzapilem
chołota (...) przewcierz (...) Niewiem
A może by tak na trzeźwo?
Wiem, że znowu zapiłeś, no ale bez przesady.
Cytat:
Napisał JKL
Oby Polska miała więcej Rydzyków
Tzn. kogo? Zakłamanych i obłudnych duchownych, których religia oficjalnie nakazuje miłosierdzie, wybaczanie, współczucie, skromność, gościnność, miłowanie wrogów, nadstawianie drugiego policzka, a którzy przy tym nie wykazują wcale miłości, a wyłącznie nienawiść, sekciarstwo, odgradzanie się od świata (posiadłości Rydzyka w Toruniu są odgrodzone wysokim płotem), syndrom oblężonej twierdzy, walkę z LGBT, walkę z Harrym Potterem, walkę z popkulturą, walkę z wschodnimi technikami relaksacyjnymi i medytacyjnymi, walkę z muzyką rockową i metalową, walkę z antykoncepcją, walkę z aborcją itd.?

Dziennikarze Radia Maryja i TV TRWAM twierdzą, że aborcja jest morderstwem, a przy tym zapraszają do siebie Bogdana Chazana, który w latach 80. przeprowadził kilkaset aborcji, czyli jest seryjnym mordercą (według retoryki rydzykowskiej). Tylko dlatego, że po latach zmienił nastawienie i postanowił odmówić aborcji nawet kobiecie, która przez jego decyzję urodziła dziecko bez połowy mózgu, które zmarło po kilku dniach od narodzin. To się nazywa hipokryzja.

Poza tym Rydzyk trzyma z pisowcami, którzy są obłudnikami i faryzeuszami. Modlą się publicznie i na pokaz, mimo że w Ewangelii jest napisane, żeby modlić się w swoim domu i odcinać się od tych, którzy robią to na pokaz.
Cytat:
Napisał JKL
w życiorysie Piotrowicza jakieś ciemne strony
Są takie co najmniej cztery.
1. Piotrowicz, członek Egzekutywy PZPR, będący w okresie stanu wojennego prokuratorem pilnym ambitnym, zdyscyplinowanym i wydajnym (jak wynika z jego akt zachowanych w IPN), za co zresztą w 1983 otrzymał Krzyż Zasługi, podpisał w 1982 akt oskarżenia wobec Antoniego Pikula, który kolportował opozycyjną prasę.
2. Doprowadził do umorzenia (w 2001) postępowania wobec proboszcza z Tylawy, ks. Michała Moskwy, który później został prawomocnie skazany za molestowanie nieletnich.
3. Kłamał w sprawie swojej przeszłości, twierdząc, że na akcie oskarżenia wobec Antoniego Pikula nie było żadnego jego podpisu, tylko przepisane przez maszynistkę nazwisko - mimo że w IPN zachował się oryginalny dokument, na którym jest jego odręczny podpis.
4. Jest głównym twórcą pisowskich ustaw uderzających w niezależność TK, SN i sądów w ogóle.

Za to wszystko tow. Piotrowicz powinien zostać surowo ukarany.

Gdyby pisowcy mieli honor, to wyrzuciliby go z partii i pozbawili mandatu poselskiego. Ale nie mają. Więc dali wysokie stanowiska Kryżemu, Piotrowiczowi i Przyłębskiemu - czyli komunistycznemu sędziemu, komunistycznemu prokuratorowi i agentowi SB.

A głównym agitatorem pro-PiS-owskim ze znanych osób jest stary kapuś SB Jerzy Zelnik. Który w 2015 stwierdził, że Olgierda Łukaszewicza i Artura Barcisia należałoby wysłać na wcześniejszą emeryturę, gdy zadzwonili do niego ludzie podający się za pracowników kancelarii prezydenta. Czyli widać nie wyzbył się swoich donosicielskich nawyków.

Właśnie tacy ludzie są twarzami PiS-u. Bez honoru, bez wstydu, bez zasad. Obłudni, mściwi i zakłamani. PiS to najbardziej mściwy gang w Europie. A Kaczyńskiemu tak bardzo zależy na podporządkowaniu sobie sądownictwa, żeby wsadzić do więzienia wszystkich polityków PO, którzy, jak sobie uroił, zamordowali mu brata. Mimo że w 2010 to on sam zalecał Lechowi wylot do Smoleńska, mimo że MSZ, którym kierował wtedy Sikorski, odradzało mu ten lot. Prezes chce się zemścić za to, co uroił sobie, że zrobili politycy opozycji.
Platformie można wiele zarzucić, ale na pewno nie zamordowanie Lecha Kaczyńskiego. Lech sam się spóźnił na samolot 10 kwietnia.

Daleko mi do bycia zwolennikiem PO (podobnie zresztą innych ugrupowań parlamentarnych), jednak to, co robią pisowcy, przekracza wszelkie granice. PO to w dużej mierze cwaniaki i złodzieje, jednak PiS to w dużej mierze chore psychicznie oszołomy i hipokryci.

I za rządów PO publiczna telewizja nie uprawiała tak ordynarnej i bezczelnej propagandy wychwalającej władzę i opluwającej opozycję. Obecnie TVPiS robi propagandę przebijającą w kłamliwości nawet tę z okresu stanu wojennego i Urbana.

Poza tym, porównaj życiorys Adama Strzembosza z życiorysem Piotrowicza. Życiorys Jerzego Stępnia z życiorysem Andrzeja Kryżego. Życiorys Jana Rulewskiego z życiorysem Andrzeja Przyłębskiego.

I pisowcy mają jeszcze czelność mówić o moralności i honorze? Opluwając ludzi z życiorysami takimi jak ma Strzembosz, Stępień i Rulewski, a wysuwając na stanowiska ludzi z życiorysami takimi jak mają Piotrowicz, Kryże i Przyłębski?

Pomijam już takie kwestie, jak wysunięcie kandydatury Saryusza-Wolskiego na szefa RE kilka dni przed szczytem w Brukseli i powitanie później Szydło kwiatami, jakby Saryusz-Wolski został wybrany na miejsce Tuska.
Gdyby oni faktycznie chcieli przeforsować swoją kandydaturę, to wysunęliby ją pół roku przed szczytem. A tak, to wynik wyniósł 27:1.
Albo wypowiedź Szydło w Oświęcimiu.
Albo wypowiedź Szydło o ataku na Moście Westminsterskim i niby związanej z tym kwestią uchodźców/imigrantów, mimo że ten atak zrobił facet urodzony w Anglii w chrześcijańskiej rodzinie, który na islam przeszedł już jako dorosły.
I wiele innych.
onneton jest offline   Reply With Quote
Old Wczoraj, 19:20   #8478
znowuzapilem
SeksMistrz

Cytat:
Napisał paffcio Zobacz post
Przypomnijmy, Jarosław Kaczyński tymi słowami zwrócił się do opozycji: "Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata, niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami".

http://fakty.interia.pl/polska/news-...br,nId,2419091

Jakie to żałosne robić ze swojego zmarłego brata męczennika-celebrytę kolejny raz.
Jarek nie wytrzymał, racja, przegiął. Ale w ogóle mu się nie dziwie skoro co rusz to błazny z opozycji wspominają Lecha że niby by się wstydził za Jarka, że niby jakby żył to by był po stronie opozycji, że Jarek pluje na brata. Scierwa z opozycji jak widać nie mają żadnycvh zasad moralnych i prowokują cisnąc po zmarłej rodzinie. Jest to bardzo kur..wskie zachowanie.

Po za tym jak już przywołałeś panią Pawłowicz to powinieneś również opisac co w tym czasie robił pan z PO bijący innych, pan z nowoczesnej machający krzesłem nad głową albo gdy targał kartki papieru i rzucał w innych. Albo Petru wyrywający mikrofon ze stolika...
Najbardziej smutne jest to że to opozycja robi syf który idzie w świat. Takie destabilizowanie sytuacji politycznej ośmiesza nas na arenie międzynarodowej.

Cytat:
Napisał lance90 Zobacz post
Co mnie najbardziej śmieszy...PiS walczy z komuną, cały czas gada jak to komuna jest zła a jedną z głównych twarzy pisu jest piotrowicz
Mnie najbardziej śmieszy fakt że ustawa która bardzo przypomina te z zachodu (niemcy, hollandia) niby wprowadza komune, niszczy demokracje.
Zmiana ustawy z post-komunistycznej na zachodnio europejską to dla idiotów powrót do komuny i niszczenie demokracji.
Fuck logic!

A, dodam jeszcze że tvp info opublikował rozmowy sedziów sprzed kilku lat w których sami mówią o konieczności zmian na kształt tych z PISu
No ale jakby to samo wprowadzało by PO to wszystko było by ok a prostestujący pod sejmem PIS byłby znowu nazywany z podpalaczami Polski i moherowymi oszołomami. Historia znowu zatoczyła krąg i tylko żal idiotów którzy tego nie widza.

Ostatnio edytowany przez znowuzapilem; Wczoraj at 19:31.
znowuzapilem jest offline   Reply With Quote
Old Wczoraj, 19:50   #8479
JKL
Perwers

Miasto: Łódź

Niestety nie będziemy mieli jeszcze prawa żydostwo i ubectwo wygrało , dalej Polski przedsiębiorca przegra w Polskim sądzie , babcie skażą za batonika na dożywocie , a wielki złodziej wyjdzie za kaucją , przekręty miliardowe będą kryte i kilka rodzin które rządzą Polskimi sądami dalej będą orzekały co jest prawem, a co nie .
Andrzej Duda zdradził . Przykre wizja normalnego państwa się oddala .
JKL jest offline   Reply With Quote
Old Wczoraj, 19:57   #8480
unter
Perwers

Cytat:
Napisał onneton Zobacz post
Wspomniany pogrom w Jedwabnem (a także w Radziłowie, Wąsoszu i Kielcach) ...
...już jako dorosły.
I wiele innych.
Doskonale podsumowanie.
Chyba nawet zbyt doskonale, aby "wszyscy" zrozumieli.
Jeśli miałbym coś dodać jako uzupełnienie, to tylko kilka słów w temacie "więcej Rydzyków" - jak najbardziej jestem za, bo naród pilnie potrzebuje kolejnych charyzmatycznych postaci, którym będzie mógł śpiewać, ze są jak Prometeusze: stwórcami człowieka - według greckiej mitologii. Nie Bóg Ojciec, a właśnie Prometeusz.
Ten jeden w Toruniu wiosny nie czyni.

Ojciec Tadeusz jak Prometeusz https://www.youtube.com/watch?v=YOQNMsGDe0I
Tu muszę dodać, ze kiedy pierwszy raz zobaczyłem film, mało nie spadłem z krzesła. Z głośników płyną bluźnierstwa i nikt na nie nie reaguje, nikt nie żegna się wielkim krzyżem, nikt nie wola o pomstę do nieba. Widownia zadowolona, o. R. również uśmiechnięty...

Zakaz aborcji, seks tylko w celu prokreacji, zakaz pigułek "po" , lekarze sumienia i bez sumienia ... tja, to wszystko sprowadza sie do jednego mianownika, otóż kto kontroluje seksualność, ten posiada realna władzę nad narodem. Cel do jakiego dążą aktualni władcy RP wraz z kościołem katolickim.
unter jest offline   Reply With Quote
Old Wczoraj, 20:03   #8481
Kationek
Perwers

Cytat:
Napisał znowuzapilem Zobacz post

Mnie najbardziej śmieszy fakt że ustawa która bardzo przypomina te z zachodu (niemcy, hollandia) niby wprowadza komune, niszczy demokracje.
Zmiana ustawy z post-komunistycznej na zachodnio europejską to dla idiotów powrót do komuny i niszczenie demokracji.
Fuck logic!

A, dodam jeszcze że tvp info opublikował rozmowy sedziów sprzed kilku lat w których sami mówią o konieczności zmian na kształt tych z PISu
No ale jakby to samo wprowadzało by PO to wszystko było by ok a prostestujący pod sejmem PIS byłby znowu nazywany z podpalaczami Polski i moherowymi oszołomami. Historia znowu zatoczyła krąg i tylko żal idiotów którzy tego nie widza.
Co, może powiedz jeszcze, że zaczerpnąłeś wiedzę u źródła.
Nie błaźnij się jeszcze bardziej niż robiłeś to do tej pory (hmm czy to w sumie w ogóle możliwe?).
Nie przypomina zachodnich ustaw i nie ma z nimi nic wspólnego.
Jednocześnie proponuję zapoznać się z definicją trójpodziału władz, jej genezą i rolą jednocześnie.

A! No i lekturę Konstytucji również polecam. Raczej nie mam oczekiwań, że ją zrozumiesz, ale może przestaniesz poziomem analfabetyzmu zbliżać się do JKL, bo umysłowo możecie już pod rękę iść.

Ułatwię Ci i nawet ją załączę, cobyś nie przepalał za bardzo zwojów mózgowych próbując ją znaleźć (albo płakał, że nie masz pieniędzy wersję książkową kupić, bo cię źli niemcy okradają).
Attached Files
File Type: pdf Konstytucja.pdf (287,0 KB, 0 views)

Ostatnio edytowany przez Kationek; Wczoraj at 20:10.
Kationek jest offline   Reply With Quote
Old Wczoraj, 20:52   #8482
paffcio
SeksMistrz

Cytat:
Jarek nie wytrzymał, racja, przegiął. Ale w ogóle mu się nie dziwie skoro co rusz to błazny z opozycji wspominają Lecha że niby by się wstydził za Jarka, że niby jakby żył to by był po stronie opozycji, że Jarek pluje na brata. Scierwa z opozycji jak widać nie mają żadnycvh zasad moralnych i prowokują cisnąc po zmarłej rodzinie. Jest to bardzo kur..wskie zachowanie.
A po co on klepie o Lechu kiedy tamten nie żyje. To chyba logiczne , że jeśli Jarosław stara się gloryfikować swego brata to opozycja zrobi mu na złość.
Niech się za niego modli, opłakuje ale w miejscu prywatnym, ta cała pokazówka jest nie tylko słaba ale męcząca podobnie jak miesięcznice, czy mamy za mało kościołów na tego typu imprezy?

Lech był urzędnikiem któremu stawiają pomniki gdyż zginą w wypadku. W zasadzie każdemu kto zginą w miejscu pracy taki monument się należy+miejscówka na Wawelu.

Opozycja zawsze szydzi i stara się wyprowadzić swoich oponentów z równowagi a, że Polacy to świnie więc wszystko się zgadza. Wszak ciężko iść na kompromis, lepiej się rzucać błotem i pomyjami.

Cytat:
Po za tym jak już przywołałeś panią Pawłowicz to powinieneś również opisac co w tym czasie robił pan z PO bijący innych, pan z nowoczesnej machający krzesłem nad głową albo gdy targał kartki papieru i rzucał w innych. Albo Petru wyrywający mikrofon ze stolika...
Najbardziej smutne jest to że to opozycja robi syf który idzie w świat. Takie destabilizowanie sytuacji politycznej ośmiesza nas na arenie międzynarodowej.
Persona która winna być przykładem dla społeczeństwa funkcjonująca w ekipie rządzącej i taki upadek? Przecież to nie pierwszy jej upadek!
Petru to dla mnie śmieszny przypadek osoby która stara się być politykiem, nie lubię go jak kiedyś irytował mnie Niesiołowski z tą jego kpiną o mirabelkach i szczawiu ale teraz chłopina podobno schorowany, niech więc żre tą zieleninę, może wyzdrowieje cwaniaczek
Mam spore poważanie dla Szydło, przynajmniej mówi czytelnie i zrozumiale w porównaniu z bełkotem Kopacz. Tak więc jeśli ktoś jest idiotą to niezależnie od przynależności partyjnej zawsze zostanie wyszydzony.

Jak widać nie zmieniłem się, nadal nie zaliczyłem debiutu w wyborach i nadal mam wylane na politykierów (z jednej i drugiej strony), nadal toczę z nich szyderę i nadal kocham wielkie cyce.

Ostatnio edytowany przez paffcio; Wczoraj at 21:15.
paffcio jest offline   Reply With Quote
Old Dzisiaj, 01:27   #8483
znowuzapilem
SeksMistrz

Cytat:
Napisał Kationek Zobacz post
Nie przypomina zachodnich ustaw i nie ma z nimi nic wspólnego.
Jednocześnie proponuję zapoznać się z definicją trójpodziału władz, jej genezą i rolą jednocześnie.
A co to trójpodział władz? Jak już to trójpodział władzy mistrzu pisowni i interpunkcji.
Powiedz mi co ma trójpodział władzy do faktu że nasze sądownictwo to zabetonowany kloc rodem z PRLu?
Kiedyś ponoć studiowałeś prawo, więc chyba najlepiej powinieneś wiedzieć o tej patologii.
Cytat:
A! No i lekturę Konstytucji również polecam.
Masz na myśli konstytucję podpisaną przez Kwaśniewskiego??
Mam Ci tu wkleić tekst Herberta który doskonale podsumowuje te czerwone wypociny?

Konstytucje trzeba napisac od nowa. Tylko przy tym poziomie zidiocenia i zbydlęcenia opozycji jest to wręcz niemożliwe.
Cytat:
Raczej nie mam oczekiwań, że ją zrozumiesz, ale może przestaniesz poziomem analfabetyzmu zbliżać się do JKL, bo umysłowo możecie już pod rękę iść.

Ułatwię Ci i nawet ją załączę, cobyś nie przepalał za bardzo zwojów mózgowych próbując ją znaleźć (albo płakał, że nie masz pieniędzy wersję książkową kupić, bo cię źli niemcy okradają).
Czym by był Kationek bez pajacowania w dziecinne docinki.
Old Dzisiaj, 07:33   #8484
Kationek
Perwers

Cytat:
A co to trójpodział władz? Jak już to trójpodział władzy mistrzu pisowni i interpunkcji.
Powiedz mi co ma trójpodział władzy do faktu że nasze sądownictwo to zabetonowany kloc rodem z PRLu?
Kiedyś ponoć studiowałeś prawo, więc chyba najlepiej powinieneś wiedzieć o tej patologii.
Z jednej strony - niby literę zgubiłem, z drugiej jednak twój analfabetyzm tak ci doskwiera, że nawet nie zadałeś sobie trudu sprawdzenia, tylko się ucieszyłes, że możesz coś wytknąć. A moja forma jednak jest poprawna ...
Jest klocek i należy go zreformować. Ale mądrze, a nie w tak idiotyczny sposób jak próbował to przepchnąc PiS.
A trójpodział ma to do tego, że jest i być zachowany powinien, a ustawa PiS-u go w zasadzie znosiła pod płaszczykiem rzekomego naprawiania wymiaru sprawiedliwości.
O samym etapie procedowania nawet szkoda gadać.

Cytat:
Mam Ci tu wkleić tekst Herberta który doskonale podsumowuje te czerwone wypociny?

Konstytucje trzeba napisac od nowa. Tylko przy tym poziomie zidiocenia i zbydlęcenia opozycji jest to wręcz niemożliwe.
Tak, mam na myśli tę Konstytucję.
I właśnie dlatego, że studiowalem, to powiedzieć mogę, że może nie jest ona idealna, ale na tle światowych wypada naprawdę nieźle.
O fakcie, że Konstytucja to akt nadrzedny, wspominać nawet nie wypada, bo powinno być to czymś jasnym i klarownym dla każdego.
Konstytucję można zmienić, ale do tego trzeba dobrej woli obu stron. Właśnie dlatego tak surowe zasady jej zmiany są w nią wpisane - aby nie mogła przez widzimisię jednego oszołoma stać się prawna wydmuszka.
A w tym przypadku obie strony są siebie warte przez co sytuacja jest patowa.

Herbert jak każdy miał prawo do swojego zdania. Nie każdy jednak w pełni musi się z nim zgadzać, choć dużo racji ma.
Jednak ciągle uważam, że Konstytucja powinna być lektura obowiązkowa dla każdego. Nie jest długa, jest napisana przystępnie i prosto (czasem wręcz prostacko), ale dzięki temu jej zapisy są zrozumiałe i dla prawnika, i dla Zenka spod budki z piwem.

Ostatnio edytowany przez Kationek; Dzisiaj at 10:11.
Kationek jest offline   Reply With Quote
Old Dzisiaj, 08:33   #8485
mily_fajny29
Świętoszek

Hej!
Ja co prawda nie zajmuję się polityką i być może za bardzo się na tym nie znam ale od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pewna myśl... Jak wiadomo ostatnio w tv i wszędzie obok wielka wojna nt sądów. Wielkie okrzyki jak to sądy staną się podległe dla tych, którzy ich wybiorą... z tego co pamiętam ze szkoły to sądy/ sędziowie to ci, którzy mają być nieomylni i niezależni (i przysięgaja chyba nawet)...i teraz moje pytanie- czy oni sami sobie nie strzelają w kolano mówiąc wprost, że gdy będą wybierani przez pana X to będą mu posłuszni? Wiem, że moje wyobrażenie o sądach/sędziach jest zbyt wyidealizowane ale chodzi mi o sam fakt: Najpierw mówią, że są najlepsi, wybrani itp... a za chwilę mówią, że jak będą wybrani przez X czy przez Y to będą za nim ciągneli... więc dla mnie to jest równoznaczne z tym, że teraz też ciągną za kimś a nie stoją na straży sprawiedliwości... no bo teraz też ktoś ich wybrał, mianował itp. przeciez nie urodził sie taki i miał na czole napisane (będę sędzią). Dlaczego nikt nie zauważy i nie zwróci im uwagi na to, że jawnie przyznają się do tego, że sprawiedliwość mają gdzieś a liczy się tylko kto z jakiej jest kliki. Skoro tak łatwo przychodzi im założenie, że w przypadku mianowania ich przez pana X będą za Panem X tzn że wcześniej przy mianowaniu przez Y ciągneli za Y a nie za jako taką sprawiedliwoscią...
jeśli się mylę niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu... ale moim zdaniem zmienia sie jedno bydło na drugie z tym, że to pierwsze strasznie głośno ryczy... i dziwią mnie jeszcze tutaj zwykli ludzie...że poświęcają swój czas na jakieś protesty i darcie ryja w imię czego? bydła które nie może pogodzić sie z przegraną i tego, że może im się ktoś do dupy dobrać? ciekawe czy taki petru i spółka też wychodziliby na ulicę gdyby jakiś zakład pracy plajtował i masa ludzi zostałaby bez pracy...czy może pojechałby sobie na wycieczkę puknąć jakąś koleżankę z biura
mily_fajny29 jest offline   Reply With Quote
Old Dzisiaj, 10:01   #8486
anduk
Koci administrator

W przysiędze sędziowskiej nic takiego nie ma:

Cytat:
"Ślubuję uroczyście jako sędzia sądu powszechnego służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, stać na straży prawa, obowiązki sędziego wypełniać sumiennie, sprawiedliwość wymierzać zgodnie z przepisami prawa, bezstronnie według mego sumienia, dochować tajemnicy państwowej i służbowej, a w postępowaniu kierować się zasadami godności i uczciwości." ; składający ślubowanie może dodać na końcu zwrot: "Tak mi dopomóż Bóg."
Sędziowie nigdy nie byli nieomylni dlatego istnieje coś takiego jak instancyjność sądów i ścieżka apelacji dzięki czemu można skorygować uchybienia wydanego wyroku. Jeśli zaś chodzi o niezawisłość to jest to podstawa państwa prawa. Popatrz, że do takiego Trybunału Konstytucyjnego pomimo nominowania sędziów przez polityków (Sejm) dzięki posiadanemu immunitetowi mogą orzekać według własnego sumienia. Np. taki sędzia Pszczółkowski, który został namaszczony przez PiS dość szybko zorientował się jaką rolę mu partia wyznaczyła, zbuntował się i często wygłasza zdanie odrębne.

Jeśli chodzi o naciski to zawsze były, są i będą. PiS nie jest pierwszym, wcześniej za PO byli sędziowie na telefon. Do tej pory jednak nie było nigdy tak dużej ingerencji by ustawą można było wygasić prezesów wszystkich sądów i minister sprawiedliwości mógł wybrać sobie nowych. (Już teraz połączono funkcje ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego)

Przykład z zakładem pracy jest średni. Dla przykładu na zarządzie spółki zoo istnieje obowiązek zgłoszenia upadłości spółki inaczej wierzyciel może dochodzić roszczeń z ich osobistego majątku. Oczywiście jeśli mówimy o spółkach skarbu państwa to przeważnie położenie zakładu ma duży związek z polityką. Np. w takiej Enerdze cała masa spadochroniarzy jest z nadania politycznego a w PGG wypłacają nagrody za zmniejszenie straty o parę milionów równocześnie ciągnąc kasę ze spółek sektora energetyki bo inaczej by padli w przeciągu miesiąca
Old Dzisiaj, 10:39   #8487
onneton
Erotoman

Szkoda JKL, że w ogóle nie odniosłeś się do tego, co wczoraj napisałem. Nie masz żadnych kontrargumentów, czy po prostu ci się nie chciało/nie miałeś czasu?
Cytat:
Napisał znowuzapilem
błazny z opozycji wspominają Lecha że niby by się wstydził za Jarka, że niby jakby żył to by był po stronie opozycji, że Jarek pluje na brata. Scierwa z opozycji jak widać nie mają żadnycvh zasad moralnych i prowokują cisnąc po zmarłej rodzinie.
A co w tym dziwnego, skoro Jarosław wprowadził rozdmuchany do absurdu kult swojego brata i stawia mu mnóstwo pomników, organizuje te swoje miesiączki smoleńskie ochraniane przez policję, inicjuje nadawanie kolejnym miejscom nazw im. Lecha Kaczyńskiego itd., a przy tym wypowiada się o konstytucji, o KRS-ie i o sądownictwie w zupełnie innym tonie niż jego brat.
W 1989 Lech poparł utworzenie KRS-u jako kroku na drodze do wyjęcia sądów spod kontroli partii i stworzenia niezawisłego sądownictwa, a teraz Jarosław twierdzi, że KRS to instytucja postkomunistyczna.
Lech ślubował stać na straży konstytucji, a Jarosław mówi, że konstytucja z 1997 jest postkomunistyczna i że to tylko "książeczka".

Wypowiedź Jarosława była wypowiedzią szaleńca. Szaleńca, który uroił sobie, że politycy opozycji zamordowali mu brata, i który teraz chce całkowicie podporządkować sobie sądy, by powsadzać wszystkich polityków PO do więzień. Tak jak powiedział Witoldowi Zembaczyńskiemu "Oni wszyscy będą siedzieć". Właśnie dlatego jest mu tak potrzebna polityczna kontrola nad sądami.
Już nie wspominając o tym, że Prezes Tysiąclecia nie dostrzega przy tym (lub nie chce dostrzec, albo mu to nie przeszkadza), że największą kanalią w sejmie jest Piotrowicz.

I nie, nie jestem miłośnikiem obecnej sejmowej opozycji. Uważam, że niestety w Polsce mamy szaleńców u władzy i durniów w opozycji parlamentarnej. Schetyna jest fatalnym, mdłym i niekonsekwentnym liderem, a Petru to błazen, który próbuje być politykiem.
Cytat:
Napisał znowuzapilem
Zaraz, to w Niemczech i Holandii minister sprawiedliwości wygasza kadencje sędziów Sądu Najwyższego oraz powołuje i odwołuje wszystkich prezesów i wiceprezesów sądów powszechnych? To tam minister sprawiedliwości ma aż taką władzę?
Cytat:
Napisał JKL
Niestety nie będziemy mieli jeszcze prawa żydostwo i ubectwo wygrało ,
Po pierwsze, sprawdź, jakiego pochodzenia jest Agata Kornhauser-Duda.
Po drugie, poseł Piotrowicz to esbecki prokurator, więc wywalenie go z sejmu byłoby pierwszym logicznym krokiem do dezubekizacji i dekomunizacji Polski.

A także wsadzenie do więzienia sędziego Kryżego i wywalenie kapusia SB Przyłębskiego ze stanowiska ambasadora RP w Berlinie. Oraz potępienie przez PiS przeszłości Jerzego Zelnika - współpracownika SB.

Ale tego pisowcy nie zrobią, bo są hipokrytami.

Wiem, że TVP Dezinfo usiłuje z wszystkich przeciwników swoich zmian zrobić esbeków, komunistów, bolszewików itd., jednak powtarzam: porównaj życiorysy Jerzego Stępnia, Adama Strzembosza, Jana Rulewskiego i Władysława Frasyniuka z życiorysami Andrzeja Kryżego, Stanisława Piotrowicza, Andrzeja Przyłębskiego i Jerzego Zelnika. I potem odpowiedz na pytanie, która grupa bardziej pasuje do określenia "bolszewickie upiory", jakiego ostatnio użył jeden z pisowców.
Skoro pisowcy tak bardzo lubią grzebać w życiorysach, to niech sprawdzą i w/w życiorysy.
Cytat:
Napisał JKL
babcie skażą za batonika na dożywocie , a wielki złodziej wyjdzie za kaucją
A wiesz, że takie przypadki to nie wina sędziów, tylko polityków, którzy uchwalili prawo, które przewiduje taką możliwość, a sędziowie tylko egzekwują to prawo? Czy wiesz, że to nie orzekający sędziowie są autorami kodeksu karnego ani cywilnego, który egzekwują?

Gdyby politycy nie uchwalili kodeksów prawnych, które przewidują możliwość wsadzenia do więzienia za kradzież batonika i zwolnienie wielkiego złodzieja za kaucją, to sędziowie nie podejmowaliby takich decyzji. Bo nie mieliby podstaw prawnych.
Cytat:
Napisał znowuzapilem
nasze sądownictwo to zabetonowany kloc rodem z PRLu?
Z KRS-em utworzonym w 1989 w celu wyjęcia sądów spod kontroli partii?
Ze średnią wieku sędziów w Polsce 38 lat?
Gdzie tu zabetonowany kloc rodem z PRL?
Skoro sędziowie mają średnio 28 lat, to znaczy, że chwili końca PRL-u mieli po 10 lat, czyli kształcili się już w III RP. No ale tego już TVPiS nie podaje, bo nie pasuje mu do teorii. A jeśli fakty przeczą teorii, to tym gorzej dla faktów.
Cytat:
Napisał znowuzapilem
Ta konstytucja została przyjęta przez naród w referendum, a dopiero potem podpisana. I na straży tej właśnie konstytucji, a nie innej, przysięgali stać Lech Kaczyński i Andrzej Duda.

Jarek nazwał tę konstytucję postkomunistyczną, jednak bez wskazania, co w niej jest postkomunistycznego.
Nie uważam, że ta konstytucja jest idealna, jednak jest podstawą ustrojową państwa polskiego i obowiązuje, przynajmniej formalnie. Jeśli ją zignorować i zamiast na niej zacząć opierać się na podstawie jakiegoś bliżej nieokreślonego "sumienia pisowskiego", to wyjdzie bezprawie, chaos i zdziczenie. I nikt nie będzie wtedy mógł dochodzić swoich praw.

Co do wspomnianego Herberta: poetą był dobrym, jednak nie czyni go to ekspertem od prawa konstytucyjnego. Ani od ekonomii, ani innych dziedzin. Zresztą, kto przejmuje się poglądami politycznymi poetów?

Sądy często pracują zbyt wolno, a sędziowie czasem się mylą. To prawda. Jednak pisowskie ustawy nie usprawnią pracy tych sądów, a wpłyną wyłącznie na zmiany kadrowe w nich.
onneton jest offline   Reply With Quote
Odpowiedz
Wróć   FORUM EROTYCZNE - BEZTABU > Inne > Akademia Bez Tabu

Tags
onan_news

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania